KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

19 maja 2022, 09:37wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sprzedaż kosmetyków premium w Chinach rośnie.

Sprzedaż kosmetyków premium w Chinach rośnie. (fot. Shutterstock)

W styczniu i lutym, czyli w okresie chińskiego Nowego Roku, przychody ze sprzedaży prestiżowych produktów kosmetycznych w kanale e-commerce w Chinach wzrosły o 11 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem – wynika z najnowszych danych Grupy NPD.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Niestety kolejna fala epidemii COVID-19, która wybuchła drugiej połowie marca, doprowadziła do regionalnych blokad w Państwie Środka, a to spowodowało spadek sprzedaży o 1 proc. w ciągu miesiąca.

Sprzedaż w I kwartale 2022 roku w kategoriach włosów, perfum, makijażu i pielęgnacji skóry wzrosła odpowiednio o 43 proc., 18 proc., 11 proc. i 9 proc. Tylko w marcu sprzedaż kategorii włosów nadal rosła, zwiększając się o 33 proc. w ciągu miesiąca.

Wzrosty pojawiły się także w obszarze pielęgnacji skóry twarzy i ciała, w tym produktów do opalania. Kategorie makijażu i zapachów odnotowały w marcu odpowiednio spadki o 6 i 4 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem 2021 roku.

Chiny mogą nadal odnotowywać spadek sprzedaży prestiżowych kosmetyków do makijażu w kwietniu i maju z powodu obecnych blokad w niektórych dużych miastach, w tym w Szanghaju, który jest wiodącym ośrodkiem produkcyjnym. Jednak sytuacja prawdopodobnie ulegnie poprawie od czerwca, kiedy rozpocznie się Chiński Festiwal Zakupów. Oczekuje się, że rząd złagodzi restrykcje, aby zwiększyć konsumpcje – wyjaśnia Stanley Kee, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający, APAC, The NPD Group.

Przeczytaj również: Kolejna fala pandemii w Chinach wpływa na producentów kosmetyków

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony