REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ponad tysiąc pracowników drogerii Rossmann w 2020 r. awansowało na wyższe stanowiska

Ponad tysiąc pracowników drogerii Rossmann w 2020 r. awansowało na wyższe stanowiska (fot.materiały prasowe)

Rossmann zatrudnia w Polsce 19 tys. osób. Firma szczyci się tym, że prowadzi system awansów wewnętrznych. W ubiegłym roku tylko w drogeriach sieci na wyższe stanowisko przeniosło się ponad tysiąc pracowników.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Rossmann publikuje dane dotyczące wewnętrznych awansów w firmie, podkreślając, że to efekt rozwoju nowych kompetencji i umiejętności pracowników. Według danych sieci, w 2021 r. w samych drogeriach awansowało 1160 osób. Najwięcej (683) na stanowisko asystenta. 239 osób objęło stanowisko  kierownika drogerii, a 239 – zastępcy.


źródło: LinkedIn/Rossmann

Awanse miały miejsce także w centrach dystrybucyjnych Rossmanna i dziale logistyki. Stanowisko na wyższe zmieniły 72 osoby. 

źródło: LinkedIn/Rossmann


Rossmann prowadzi w Polsce blisko 1400 drogerii w 533 miastach, zatrudnia 19 tys. pracowników. Codziennie w drogeriach Rossmann robi zakupy ok. 800 tys. Polaków, co daje sieci 28,7 proc. udziału w rynku drogeryjnym. Rossmann Polska generuje obroty sięgające blisko 10 mld zł rocznie, osiąga ok. miliard zysku i jest  trzecią firmą w branży handlowej w Polsce po Jeronimo Martins (właściciel Biedronki) i FRF Beteiligungs-GMBH (właściciel Lidla) pod względem wpłacanego do budżetu państwa podatku CIT. Za 2020 r. Rossmann wpłacił do budżetu państwa 176 milionów 727 tysięcy zł.

Globalne obroty Rossmanna w 2020 r. wyniosły ponad 10 mld euro (wzrost o 5,7 proc. rok do roku), pod szyldem sieci działa ponad 4 tys. drogerii, firma zatrudnia ponad 56 tys. osób. Najważniejszym rynkiem dla Rossmanna jest Polska. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony