HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

20 lipca 2021, 10:09wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Klienci Rossmann rekomendują zakupy w sklepie internetowym sieci oraz w jej sklepach stacjonarnych

Klienci Rossmann rekomendują zakupy w sklepie internetowym sieci oraz w jej sklepach stacjonarnych (fot. materiały prasowe/Rossmann)

Rossmann, choć nie znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu marek najczęściej rekomendowanych przez klientów w Polsce, to trafił do pierwszej dziesiątki YouGov Recommend dwa razy.

Międzynarodowa firma YouGov zajmująca się badaniami rynku i analizą danych przygotowuje co roku ranking YouGov Recommend, w którym pokazane są najchętniej polecane marki na całym świecie. Firma Inquiry sprawdziła razem z YouGov, które marki są najczęściej rekomendowane przez klientów w Polsce. Monitorowane kategorie obejmują handel spożywczy, drogerie, modę, handel specjalistyczny, ubezpieczenia, usługi finansowe, gastronomię oraz e-commerce.

Pierwsze miejsce w rankingu YouGov Recommend 2021 w Polsce zajmuje Cukiernia Sowa – wskaźnik rekomendacji dla tej marki (wśród klientów) wynosi ponad 85 proc. Słodkim przyjemnościom niewiele ustępuje Allegro, zaś na trzecim miejscu znalazł się internetowy sklep rossmann.pl.

Natomiast stacjonarne sklepy Rossmanna uzyskały 78,4 proc. wskaźnika rekomendacji, co daje sieci siódme miejsce w zestawieniu. Znalazła się ona w otoczeniu takich marek, jak pyszne.pl, 4F, Zara, AXA, Lidl i empik.com.

Na liście YouGov Recommend Top 10 znajdują się nie tylko wielkie marki, ale też lokalne firmy, które cały czas pracują nad relacją z klientami. Widzimy też, że mimo pandemii wiele firm zdołało znacząco poprawić swoje wyniki – skomentowała Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony