Sieć Rossmann ma 40 proc. sklepów w galeriach handlowych. Podczas pandemii obroty spadły w nich od 50 do 90 proc.

Sieć Rossmann ma 40 proc. sklepów w galeriach handlowych. Podczas pandemii obroty spadły w nich od 50 do 90 proc. (fot. materiały prasowe )

Rossmann nie zamierza rezygnować z drogerii w centrach handlowych, choć Marek Maruszak, prezes sieci w Polsce przyznaje, że podczas pandemii w tych lokalizacjach sprzedaż ucierpiała najbardziej. Uważa też, że roszczenia galerii do zapłaty całości czynszów przez wynajmujących są absurdalne. Stąd procesy i pierwsze korzystne dla Rossmanna wyroki – czytamy na portalu money.pl.

REKLAMAPerły WK_belka w artykułach_

W wywiadzie opublikowanym na portalu money.pl Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska powiedział, że według niego galerie handlowe są niezbędne dla handlu w Polsce. Widać to choćby po tym, że po otwarciu w styczniu wszystkich sklepów w galeriach ruch wrócił do normalności.

– Ludzie są spragnieni kontaktów, a dla części Polaków czas w galerii handlowej to jest wciąż dobra rozrywka. W następnych latach one będą nie tylko centrami handlowymi, ale w jeszcze większym stopniu miejscami, w których spędzamy wolny czas – uważa Marek Maruszak.

Dodaje, że dla wielu Polaków odwiedziny w galeriach handlowych w dużych miastach nadal stanowią atrakcję. W przyszłości ten trend jeszcze się umocni.

– Galerie się zmieniają, idą w stronę rozrywki – cytuje prezesa Rossmanna money.pl.

Marek Maruszak nie dziwi się jednak sklepom, które rezygnują z obecności w centrach handlowych. Wyjaśnia, że sieć Rossmann ma 40 proc. sklepów w galeriach, i że w nich obroty spadły od 50 do 90 proc.

– Częściowo udało się nam to zrównoważyć wyższymi obrotami w sklepach osiedlowych – dodaje.

Jednak za absurd uznaje to, że właściciele galerii żądają zapłacenia całego czynszu za okres, gdy galerie były praktycznie zamknięte.

– Mamy w tej sprawie kilka procesów, pierwsze wyroki są dla nas korzystne. Szkoda, że niekiedy sąd to jedyna droga – podsumował Marek Maruszak w money.pl.

.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony