Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki – zasilając rosyjski budżet – mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę - poinformował największy detalista na rynku drogeryjnym

Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki – zasilając rosyjski budżet – mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę - poinformował największy detalista na rynku drogeryjnym (fot.materiały prasowe)

Rossmann w trybie natychmiastowym zdejmuje z półek drogerii artykuły wyprodukowane bezpośrednio w Rosji lub na licencji rosyjskich spółek. Największa sieć drogeryjna działająca w Polsce oraz jedna z dwóch największych w Europie poinformowała, że odpowiada w ten sposób na sugestie klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w jej sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji.

– Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki – zasilając rosyjski budżet – mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę – poinformowała nas Agata Nowakowska, rzecznik prasowy Rossmann Polska.

Dlatego w trybie natychmiastowym zdecydowaliśmy o zdjęciu z półek naszych drogerii 52 artykułów wyprodukowanych bezpośrednio w Rosji. Decydującym czynnikiem był EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia) oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (chodzi o markę Natura Siberica, dostarczającą kosmetyki na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD).

Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji – wyjaśniła Agata Nowakowska.

WYCOFYWANE SUBSTANCJE A SKUTKI DLA PRODUCENTÓW I DYSTRYBUTORÓW KOSMETYKÓW - ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR 

Rossmann to największa sieć drogeryjna działająca na polskim rynku i jedna z dwóch największych w Europie. 

Rossmann prowadzi w Polsce blisko 1400 drogerii w 533 miastach, zatrudnia 19 tys. pracowników. Codziennie w drogeriach Rossmann robi zakupy ok. 800 tys. Polaków, co daje sieci 28,7 proc. udziału w rynku drogeryjnym. Rossmann Polska generuje obroty sięgające blisko 10 mld zł rocznie, osiąga ok. miliard zysku i jest  trzecią firmą w branży handlowej w Polsce po Jeronimo Martins (właściciel Biedronki) i FRF Beteiligungs-GMBH (właściciel Lidla) pod względem wpłacanego do budżetu państwa podatku CIT. Za 2020 r. Rossmann wpłacił do budżetu państwa 176 milionów 727 tysięcy zł.

Globalne obroty Rossmanna w 2020 r. wyniosły ponad 10 mld euro (wzrost o 5,7 proc. rok do roku), pod szyldem sieci działa ponad 4 tys. drogerii, firma zatrudnia ponad 56 tys. osób. Najważniejszym rynkiem dla Rossmanna jest Polska. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 17

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mama 3 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Rossman jestem pełna podziwu dla Was

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gota 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Super! Oby więcej takich odważnych.

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dodo 1 5 miesięcy temuocena: 29% 

  Co to da? To jest kropla w morzu rosyjskich wpływów. Zagranie czysto pijarowe, jako odpowiedź na zmasowany atak histeryczek nie mających pojęcia o ekonomii. Pogrąża Bogu ducha winnych producentów i dystrybutorów. Putin co najwyżej się zaśmieje.

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony