REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v3

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

W rankingu najlepszych pracodawców w handlu w 2019 r. wygrał Rossmann, który zdeklasował innych rywali. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie inne firmy z branży kosmetycznej - Sephora zdobyła drugie miejsce a Douglas siódme - wynika z badania YouGov BrandIndex.

Rossmann został najlepszym pracodawcą w handlu w 2019 r.deklasując rywali

Rossmann został najlepszym pracodawcą w handlu w 2019 r.deklasując rywali (fot. FB Rossmann)

Badanie, wykonane przez agencję Inquiry, sprawdzało reputację poszczególnych firm handlowych jako pracodawców. - Od kilku lat sieci handlowe mają trudności ze zrekrutowaniem pracowników. Marka pracodawcy nabiera więc dużego znaczenia, a firmy prowadzą coraz bardziej intensywne działania z zakresu Employer Branding. Liczy się nie tylko opinia o pracodawcy, ale marka jako taka: chętniej pracujemy dla sieci, które mają dobry wizerunek - tłumaczą pomysłodawcy i realizatorzy badania.

Wskaźnik reputacji pracodawcy został oparty na dwóch pytaniach: "Wyobraź sobie, że szukasz pracy na stanowisku podobnym do obecnego (lub doradzasz przyjacielowi szukającemu pracy). Wskaż firmy, w których byłabyś/byłbyś dumna/dumny z tego, że pracujesz w tym miejscu. A teraz wskaż firmy, w których wstydziłabyś się/ wstydziłbyś się pracować". Przygotowując zestawienie, agencja zaraportowała wynik netto, czyli różnicę wskazań pozytywnych i negatywnych.

Na pierwszym miejscu znalazł się Rossmann z reputacją wyrażoną wskaźnikiem 30,6. Na podium zmieściły się także sieci Sephora (21,3) i Apart (21,1), a tuż za nim Ikea (również 21,1). Kolejne miejsca przypadły sieciom: Empik (20,4), W.Kruk (19,1), Douglas (18,7), Lidl (18,4) i Adidas (17,9), a czołową dziesiątkę zestawienia zamyka Wólczanka (17,4).

- Wielkość firmy nie ma decydującego znaczenia, gdy myślimy o pracy; liczy się też prestiż i wizerunek marki. Pracodawcy, którzy świadomie pracują na wizerunek, cieszą się dobrą opinią zarówno wśród pracowników, jak i konsumentów - komentuje wyniki badania Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry.

Autorzy badania YouGov BrandIndex zapewniają, że jest to "jedyne w Polsce badanie kondycji marek realizowane w czasie rzeczywistym". Kluczowe wskaźniki monitorowane w badaniu związane są z komunikacją, wizerunkiem i zakupami. W 2019 r. monitorowano w Polsce 116 marek sieci handlowych i gastronomicznych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 20

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gość 1 ponad rok temu

  NIEPRAWDA.POPYTAJCIE PRACOWNIKÓW.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony