REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner główny 12-24.04.2021

WYDARZENIA I PREMIERY

EKOLOGIA

 

5 marca 2021, 09:16wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Program Piątka dla Natury został stworzona przez Velvet Care, aby zachęcić dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3) do poszerzania wiedzy na temat ochrony przyrody.

Program Piątka dla Natury został stworzona przez Velvet Care, aby zachęcić dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3) do poszerzania wiedzy na temat ochrony przyrody. (fot. materiały prasowe )

Piątka dla Natury – program edukacyjno-grantowy marki Velvet skierowany do szkół podstawowych – ma inspirować i zachęcać do działania na rzecz ochrony środowiska.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

Program Piątka dla Natury to część strategii Eco Agenda 2025 realizowanej przez Velvet Care .W komunikacji marki Velvet strategię tę symbolizuje znak „Save Nature”, który oznacza podejmowane przez firmę działania dotyczące troski o drzewa, oszczędzanie wody, segregowanie odpadów, redukcję zużycia plastiku oraz zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych. 

– Działamy dziś, z myślą o jutrze! Jesteśmy liderem rynku, więc naturalne jest to, że najwięcej wymagamy od siebie. Nieustannie pracujemy nad tym, aby ograniczać wpływ naszej działalności na środowisko, ulepszać oferowane produkty i metody ich wytwarzania oraz odpowiedzialnie pozyskiwać surowce używane do ich produkcji – powiedział Artur Pielak, prezes Velvet Care. 

Program Piątka dla Natury został stworzony, aby zachęcić dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3) do poszerzania wiedzy na temat ochrony przyrody. Firma ma nadzieję, że w przyszłości  zaowocuje to nawykami działającymi na korzyść środowiska, przynosząc w tym aspekcie realną zmianę na lepsze.

Pierwsza, regionalna edycja programu jest dedykowana szkołom z powiatów olkuskiego i zawierciańskiego, znajdującym się w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego Velvet Care. W ten sposób producent chce podkreślić związek firmy z lokalną społecznością oraz troskę o lokalne zasoby, z których wspólnie korzystają. 

Centrum programu jest platforma internetowa, na której nauczyciele mogą znaleźć scenariusze lekcji i materiały eksperckie do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych. Każdy scenariusz zakończony jest ekowyzwaniem dla klasy.
 
Firma Velvet Care pomyślała także o nagrodach. Jury nagrodzi 20 klas, które zrealizują ekowyzwania ujęte w scenariuszach lekcji. Laureaci otrzymają nagrody indywidualne dla każdego ucznia oraz dla nauczyciela. Dodatkowo dyrektorzy szkół mają możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie ekoprojektu realizowanego lub planowanego przez szkołę, nawiązującego do jednego z pięciu eko obszarów wskazanych w programie. Na szkoły czeka 5 grantów o wartości 10 ty. zł każdy.

W roku szkolnym 2021/2022 program będzie kontynuowany w formule ogólnopolskiej.

Velvet Care to polska firma, jeden z wiodących producentów celulozowych produktów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest producentem papieru toaletowego, ręczników kuchennych i chusteczek higienicznych marki Velvet. 

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony