HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

20 stycznia 2021, 15:48wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Pracownicy zatrudnieni w nowo otwartym centrum logistycznym będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne

Pracownicy zatrudnieni w nowo otwartym centrum logistycznym będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne (fot. materiały prasowe )

Otwarcie centrum logistyki w Świebodzinie nastąpi jeszcze w tym roku. 10. centrum logistyczne Amazon w Polsce będzie zajmować powierzchnię 193 tys. mkw. i zostanie wyposażone w zaawansowaną technologię Amazon Robotics. Znajdzie w nim pracę ponad tysiąc osób z województwa lubuskiego. W tej chwili firma rekrutuje na stanowiska operacyjne oraz inżynieryjne.

Amazon potwierdził plany otwarcia w 2021 r. nowego budynku o powierzchni 193 tys. mkw. w Świebodzinie. To już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce i pierwsze w województwie lubuskim. W ubiegłym roku Amazon otworzył dwa nowe centra w kraju – w Gliwicach i Łodzi, zwiększając tym samym łączną liczbę stałych etatów w Polsce do 18 tys.

W nowej inwestycji Amazon stworzy miejsca pracy dla ponad 1 tys. osób. Pracownicy zatrudnieni w nowo otwartym centrum logistycznym będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne. W realizacji zamówień będzie im pomagać prawie 3 tys. robotów. Są to urządzenia, które przesuwają się pod regałami z produktami, podnoszą je i przemieszczają po centrum logistycznym, co przyspiesza czas obsługi zamówień i ułatwia pracę pracownikom. Świebodzin, po Kołbaskowie w okolicach Szczecina i Gliwicach, będzie trzecim centrum robotycznym Amazon w Polsce.

W Pierwszym etapie rekrutacji Amazon zatrudni między innymi: inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów ds. BHP i finansów oraz menedżerów operacyjnych.

Od momentu wybuchu epidemii, Amazon zapewnia pracownikom dostęp do maseczek, środków do dezynfekcji rąk, kamer termowizyjnych, termometrów, chusteczek odkażających, rękawiczek i dodatkowych stanowisk do mycia rąk. Ponadto, w centrach logistycznych wprowadzono rozwiązania umożliwiające zachowanie dwóch metrów bezpiecznego dystansu pomiędzy pracownikami. Na całym świecie Amazon zainwestował już ponad 800 mln dolarów w środki bezpieczeństwa w związku z COVID-19. Tylko w Polsce firma zakupiła w 2020 roku ponad 8 mln par rękawiczek ochronnych, 2 mln maseczek, 24 mln opakowań chusteczek dezynfekujących i 33 mln środków do dezynfekcji rąk.

Czytaj też: Amazon jest piątą najczęściej odwiedzaną witryną internetową na świecie. Ma ponad 5 mld odwiedzających miesięcznie

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony