KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

19 października 2021, 09:02wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Mimo wszystko kategoria wciąż stoi przed kilkoma kluczowymi wyzwaniami.

Mimo wszystko kategoria wciąż stoi przed kilkoma kluczowymi wyzwaniami. (fot. Shutterstock)

Cosmetics Business ujawnia 5 najnowszych trendów w pielęgnacji włosów w nowym raporcie. Spragnieni wiedzy konsumenci i żądni zmian innowatorzy napędzają nową falę w pielęgnacji włosów, a to dopiero początek. Raport pokazuje, w jaki sposób marki mogą wyprzedzić konkurencję. Dane przytoczone za Euromonitor International pokazują, że rynek ten będzie rósł w prawie 6 proc. tempie. 

Luksusowa pielęgnacja włosów to najbardziej dynamiczny segment, napędzany przez takie marki, jak Olaplex, która dynamicznie się rozwijała w ciągu ostatniego roku i odnotowała wzrost o 171 proc. w pierwszej połowie 2021 roku. Marka premium Davines wzrosła o 35 proc. w pierwszych czterech miesiącach roku w porównaniu z 2020 r., sprzedaż internetowa Avedy w roku podatkowym 2021 wzrosła dwucyfrowo, a Grupa L'Oréal stwierdziła, że sprzedaż Kérastase była „szczególnie dynamiczna” w pierwszym kwartale 2021 r.

Mimo wszystkich pozytywnych wiadomości, kategoria wciąż stoi przed kilkoma kluczowymi wyzwaniami. Kantar prześledził wpływ ponownego otwarcia salonów na domowe farby do włosów, a w Wielkiej Brytanii segment ten stracił w tym roku milion kupujących – co oznacza spadek o 32 miliony funtów – ponieważ konsumenci powrócili do profesjonalnego kolorowania włosów.

Pandemia koronawirusa miała wpływ na umocnienie się niektórych zwyczajów pielęgnacyjnych. Zyskała na tym część kategorii produktowych, także tych związanych z  pielęgnacją i farbowaniem włosów. Dotyczyło to m.in. kosmetyków do domowej koloryzacji oraz wszelkich preparatów uzupełniających podstawową pielęgnację, takich jak maski, lotiony czy ampułki. Lockdown sprawił, że Polacy przekonali się, że produkty przeznaczone do domowych zabiegów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych z powodzeniem mogą zastąpić profesjonalne kuracje w salonach fryzjerskich. 

Przeczytaj również: Olaplex zyskuje nowego inwestora
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony