REKLAMATestowane przez WK
Półka z suplementami diety stale się powiększa w sklepach drogeryjnych

Półka z suplementami diety stale się powiększa w sklepach drogeryjnych (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Rynek suplementów diety rośnie dynamicznie. Jednym z kluczowych jego segmentów są produkty z kategorii wellness & beauty. – Segment wellness & beauty jest niezwykle istotny, bo takie są trendy. Chcemy żyć dłużej, być zdrowsi i lepiej wyglądać – komentuje Bartosz Demianiuk, prezes zarządu Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Według źródła IQVIA, światowy rynek suplementów diety osiągnął w 2022 roku wartość 173 miliardów dolarów, natomiast europejski rynek suplementów diety oszacowano na 30 miliardów dolarów. Z raportu PMR „Rynek suplementów diety w Polsce 2022" wynika, że wartość rynku suplementów diety w Polsce w 2022 roku wyniosła 7,7 miliarda złotych, a nominalna dynamika wzrostu wyniosła około 14 proc. pomimo inflacji.

– Ten rozwój rynku w dużej mierze wynika z rosnącej świadomości konsumentów. Nie każdy stosuje zbilansowaną dietę. Wiemy, że brakuje nam składników mineralnych, witaminowych lub roślinnych, które mogą wspomóc organizm, chcemy dłużej i lepiej żyć – mówi dla wiadomoscikosmetyczne.pl Bartosz Demianiuk, prezes zarządu Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.

Pomiędzy rynkiem kosmetycznym i rynkiem suplementów diety występuje korelacja. Producenci z obu sektorów dziś muszą odpowiadać na fakt, że konsumenci myślą o swoim wyglądzie przez pryzmat zdrowia.

– Segment wellness & beauty w suplementacji jest segmentem kluczowym i rosnącym. Zatrzymał się nieco w okresie pandemii, kiedy skupiliśmy się na odporności, kiedy branża suplementowa wypełniła także lukę gdy brakowało leków. Teraz segment wellness & beauty znów jest niezwykle istotny, bo takie są trendy. Chcemy żyć dłużej, być zdrowsi i lepiej wyglądać – dodaje Bartosz Demianiuk.

Według najnowszego raportu McKinsey & Company potencjał tego segmentu jest jeszcze niewykorzystany, a granice pomiędzy beauty i wellness będą się zacierać. Konsumenci coraz częściej sięgają po produkty i usługi kosmetyczne, aby nie tylko dobrze wyglądać, ale także dobrze się czuć. Produkty i usługi inspirowane zdrowym stylem życia warte są blisko 2 biliony dolarów na całym świecie. Branża wellness ma rosnąć na poziomie 10 proc. do 2027 r.  

Czytaj więcej: Rynek kosmetyczny zmieni się diametralnie. Szybciej niż myślicie [RAPORT McKinsey & Company] 

Na rynek suplementów diety wpływają trendy związane z potrzebami konsumentów, z marketingową komunikacją produktów, opakowaniem, ale kluczowe są niezmiennie jakość i bezpieczeństwo produktów.

– Dostęp do wiedzy jest powszechny. Tym bardziej jako branża ogromną wagę przykładamy do edukacji konsumentów – podkreśla.

Czytaj także: Po leki OTC i suplementy diety do apteki albo do supermarketu

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony