REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

 

20 października 2021, 10:30wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sąd kolejnej instancji podtrzymał wyrok Kacpra L.

Sąd kolejnej instancji podtrzymał wyrok Kacpra L. (fot. Shutterstock)

Mecenas Martyna Popiołek-Dębska, reprezentująca firmę Skin79 poinformowała, że 15 października Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał Kacpra L. winnego zniesławienia Skin79. 

REKLAMAPerły Rynku 2022_zgloszenia_baner w artykule

Twórca kanału Okiem Kosmetologa w jednym ze swoich filmów z 2019 roku nazwał kosmetyki Deynn Beauty, produkowane przez Skin79 „śmieciami”, a ich składy „śmieciowymi”. 

W sprawach o hejt czy hejt gospodarczy głównym wątkiem nie jest wysokość kary nakładanej na sprawcę – w tym przypadku jest to kara miesiąca ograniczenia wolności oraz obowiązek dokonania przeprosin – a jej walor wychowawczy. Ważne jest aby pokazywać influencerom i odbiorcom ich treści, że wolność słowa doznaje ograniczeń, a także że mamy jedno prawo, które obowiązuje też influencerów, także w Internecie, oraz każdego użytkownika social mediów – czytamy na profilu pełnomocniczki Skin79.

Youtuber Kacper L. jest kontrowersyjną postacią szczególnie znaną w branży kosmetycznej. Jak podawaliśmy w maju br. przegrał proces z firmą Skin79 sprzedającą azjatyckie kosmetyki został skazany na karę ograniczenia wolności i miał przeprosić firmę. Czytaj: tutaj

Ataki influencerów, których przedmiotem są różnego rodzaju produkty, jak kosmetyki, stanowią poważne zagrożenie dla oferujących je przedsiębiorstw. Podmioty gospodarcze nie mają możliwości obrony przed aktami, ochrony renomy i dobrego imienia z uwagi na brak możliwości dotarcia do odbiorców konkretnego influencera. Pamiętajmy, że hejt to nie opinia. Hejt to nieuzasadniony atak. Tak jak działania hejterów godzą w dobra osób fizycznych, tak godzą w dobre imię i renomę podmiotów. – dodaje pełnomocniczka

Przeczytaj również: Youtuber Kacper L. trafił do więzienia? Burza w blogosferze

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony