REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

 

28 listopada 2022, 10:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Polipak jest częścią Grupy Sarantis

Polipak jest częścią Grupy Sarantis (fot. materiały prasowe )

Sarantis, międzynarodowa grupa z siedzibą w Grecji, zainwestowała w zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny o powierzchni 24 mkw. w Środzie Wielkopolskiej. Firma Polipak, produkująca opakowania i worki foliowe dla przemysłu oraz gospodarstw domowych, już przeprowadziła się do nowej siedziby.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Nowy zakład produkcyjny Polipak ma powierzchnię 24 tys. mkw. Został zbudowany jako inwestycja firmy Srantis Group, której jest członkiem. Hale nowego zakładu zostały w pełni zautomatyzowane, wyposażone w zrobotyzowane systemy i autonomiczne wózki widłowe, najnowocześniejszy podajnik centralny oraz kaskadową linię do regranulacji.

Sarantis, inwestując w Polipak, skupił się na innowacjach oraz praktykach odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie. Produkt finalny, którym są opakowania i worki foliowe dla przemysłu oraz gospodarstw domowych (m.in. worki na śmieci) jest ulepszony pod względem profilu ekologicznego, trwałości i funkcjonalności.

Fabryka stosuje podejście Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Ma certyfikaty zgodności z normą ISO 45001 w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, normą ISO 14001 w zakresie Zarządzania Środowiskiem oraz normą ISO 9001 w zakresie Zarządzania Jakością oraz BRC Global Standard for Consumer Products. Może pochwalić się także certyfikatem Blue Angel (niemiecka certyfikacja środowiskowa, która poświadcza wysoki udział tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu).

Nowy zakład wspiera strategię Grupy Sarantis w kierunku zrównoważonej produkcji i konsumpcji poprzez przyjazne dla środowiska metody produkcji i produkty wyróżniające się jakością i ekologicznym charakterem. 

– Inwestycja będzie miała długoterminowy pozytywny wpływ na środowisko i społeczność, a jednocześnie przyczyni się do systematycznej zmiany w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, prowadząc do bardziej ekologicznej przyszłości w zakresie produkcji – podała Sarantis Group w komukacie.

Sarantis Group, z siedzibą w Atenach, to międzynarodowa firma z ponad 50-letnią historią. Jest właścicielem takich marek jak Kolastyna, C-Thru, STR8, Luksja, Arko, Carex, Original Surce, Pearl Drops czy Morning Fresh, a także Grosik i Jan Niezbędny. Poprzez spółki zależne prowadzi działalność w 13 krajach, m.in. w Grecji, Polsce, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Macedonii Północnej, Bośni, Portugalii, Słowenii i Ukrainie. Swoje produkty eksportuje na ponad 50 rynków na całym świecie. Polipak jest częścią Grupy Sarantis

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony