REKLAMA

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Perfumerie

PRAWO

 

22 lipca 2019, 15:30wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sephora ujawniła swoją politykę chemiczną

Sephora ujawniła swoją politykę chemiczną (fot. mat.prasowe)

Według raportu opublikowanego przez Environmental Defense Fund, Sephora stała się pierwszą dużą siecią detaliczną, która opublikowała publicznie dostępny program polityki chemicznej. Zakłada on ujawnienie wszystkich składników chemicznych w produktach sieci oraz ograniczenie takich chemikaliów jak formaldehyd, oksybenzon, niektóre parabeny i ftalany.

REKLAMA

Polityka Sephory, należącego do LVMH sprzedawcy detalicznego, mająca na celu „zwiększenie bezpieczeństwa składników i przejrzystości”, ma zastosowanie do wszystkich produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych sprzedawanych za pośrednictwem strony internetowej tej marki lub w sklepie.

Do roku 2020 Sephora planuje ujawnić wszystkie celowo dodane składniki wymienione na jej amerykańskiej stronie internetowej dla każdego sformułowanego produktu kosmetycznego i pielęgnacyjnego.

Ponadto sieć perfumeryjna zidentyfikowała „chemikalia o wysokim priorytecie”, w tym formaldehyd, oksybenzon, niektóre parabeny i ftalany, między innymi, w celu zmniejszenia i wyeliminowania ich ze swojego asortymentu i ma nadzieję zmniejszyć liczbę produktów zawierających te składniki o 50 proc.przez następne trzy lata.

„Nasi klienci przyjeżdżają do sieci Sephora z zaufaniem i wiedzą, że oferujemy najlepszy wybór wysokiej jakości kosmetyków. Nasza odpowiedzialność wobec klientów obejmuje coraz większe skupienie się na bezpieczeństwie produktów i zrównoważonym rozwoju ” - czytamy na wstępie do polityki chemicznej Sephory.

Sieć perfumerii Sephora obecna jest w 30 krajach na świecie. Jest jedną z najbardziej znanych luksusowych marek, a jej flagowa perfumeria na paryskim Champs - Elysées odwiedzana jest przez 6 milionów klientów rocznie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony