REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

Perfumerie

PRAWO

 

23 listopada 2022, 14:22wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sephora staje przed kolejnym pozwem zbiorowym; tym razem powódka sugeruje, że sieć perfumerii niesłusznie określa produkty jako

Sephora staje przed kolejnym pozwem zbiorowym; tym razem powódka sugeruje, że sieć perfumerii niesłusznie określa produkty jako "clean". (Shutterstock)

Niezadowolona klientka z USA wszczęła pozew zbiorowy, oskarżając Sephorę o oszukiwanie konsumentów poprzez sprzedaż produktów zawierających syntetyczne składniki pod szyldem Clean at Sephora, zgodnie z raportem opublikowanym przez Top Class Actions.

Pozew przeciwko Sephora USA Inc. został złożony w sądzie federalnym w Nowym Jorku 11 listopada; powódka Lindsey Finster domaga się odszkodowania, opłat, kosztów i rozprawy z ławą przysięgłych za domniemane naruszenia stanowych aktów oszustwa konsumenckiego, naruszenie gwarancji, oszustwo i bezpodstawne wzbogacenie. Skarżąca twierdzi, że konsumenci rozumieją przez pojęcie „czysty” (clean) w kontekście kosmetyków "wolność od syntetycznych chemikaliów i składników, które mogłyby być szkodliwe dla użytkownika lub środowiska", a „znaczący procent produktów” sprzedawanych w ramach programu Clean at Sephora zawiera składniki niezgodne z tą interpretacją.

Finster używa jako przykładu tuszu do rzęs Saie Mascara 101, który jest sprzedawany w ramach programu Clean at Sephora. Powódka twierdzi, że zawiera on wiele syntetycznych składników, z których kilka zostało zgłoszonych jako powodujące możliwe szkody dla ludzkiego organizmu. W pozwie wskazano, że kilka syntetycznych składników produktu może również podrażniać skórę. W skardze zarzuca się również, że w wyniku oznakowania jako „czysty” tusz do rzęs był sprzedawany po wyższej cenie, niż powinien.
 
Pozew zbiorowy przeciw Sephora USA Inc. ma na celu reprezentowanie każdego w Nowym Jorku, który kupił produkty w ramach programu Clean at Sephora, a także wielostanowej klasy zajmującej się oszustwami konsumenckimi z Teksasu, Północnej Dakoty, Wyoming, Idaho, Alaski, Iowa, Wirginii Zachodniej, Północnej Karoliny i Utah.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony