HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

12 stycznia 2023, 12:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Na Shopee pośród reprezentantów różnych branż działali także sprzedawcy kosmetyków

Na Shopee pośród reprezentantów różnych branż działali także sprzedawcy kosmetyków (fot. shutterstock)

Shopee, chińska platforma marketplace, podjęła decyzję o zakończeniu działalności w Polsce. Możliwość składania zamówień przez kupujących zostanie zamknięta 13 stycznia o godz. 23:59. Wcześniej Shopee wycofało się z Francji i Indii.  

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Platforma Shopee, która zadebiutowała w Polsce we wrześniu 22021 roku i na której pośród reprezentantów różnych branż, działali także sprzedawcy kosmetyków, właśnie poinformowała, że z dniem 13 stycznia 2023 roku kończy lokalną działalność w Polsce.

– Jako Grupa SEA podejmujemy decyzje, które mają na celu priorytetyzację strategicznych wyborów, które pozwolą na uzyskanie jak największych efektów przy istniejącym profilu działalności. Biorąc to pod uwagę oraz rozważając znaczną niepewność makroekonomiczną, która przesłania nasze długoterminowe perspektywy dla tego regionu, zdecydowaliśmy się zakończyć naszą działalność w Polsce – tłumaczy swoją decyzje platforma.

Czytaj tez: Co zadecyduje o przyszłości marek kosmetycznych w e-commerce?  

Pod koniec lutego 2022 r. Shopee wycofało się z Francji, a 29 marca z Indii. Z doniesień prasowych wynika, że na tym ostatnim rynku na lodzie zostawiło swoich sprzedawców i firmy logistyczne, z którymi podpisało kontrakty.

W Polsce platforma informuje, że wszystkie usługi oferowane w ramach Centrum Sprzedawcy Shopee, w tym wypłacanie środków z portfela sprzedawcy oraz obsługa zwrotów pozostaną dostępne do 28 lutego 2023. Środki za bieżące zamówienia zostaną zwolnione do portfela sprzedawcy zgodnie ze standardowym procesem – w ciągu 5 dni od zakończenia zamówienia. Wszystkie opłaty za przyszłe usługi (np. Okazje Dnia) zostaną zwrócone do 20 stycznia 2023.

Partnerzy logistyczni Shopee będą nadal odbierać i dostarczać wszystkie bieżące zamówienia, a także obsługiwać dostawy zwrotne. Wszystkie przypadki związane ze zwrotami będą nadal rozpatrywane przez Shopee zgodnie z obowiązującą Polityką Zwrotów.

– Zapewniamy jednak, że wszystkie zamówienia złożone przed tą datą zostaną zrealizowane, zaległe płatności będą nadal przetwarzane, a usługi posprzedażowe i wsparcie będą dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy dokonali zakupów na naszej platformie – informuje spółka Shopee Polska.

Dodaje też, że na razie nie rozważa przywrócenia działalności w Polsce w przyszłości. 

– W tym momencie koncentrujemy się na pomocy naszym sprzedawcom, kupującym i lokalnemu zespołowi w przejściu przez ten okres – podało Shopee.

Platforma informuje również, że nie ma możliwości pomocy w otwarciu sklepów oraz sprzedaży na innych rynkach swojej działalności. Wszystkie oferty produktowe oraz dane sklepu będą przechowywane do 28 lutego 2023, po czym zostaną usunięte.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony