REKLAMA
Polska to najważniejszy zagraniczny rynek dla sieci Rossmann

Polska to najważniejszy zagraniczny rynek dla sieci Rossmann (fot. mat.prasowe/Rossmann)

Drogeryjna sieć Rossmann zanotowała w 2019 przychody na poziomie 10 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 5,7 proc.

REKLAMA

W samych Niemczech sprzedaż Rossmanna poprawiła się o 5,1 proc., osiągając 7 mld euro. W Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Turcji, Albanii i Kosowie sprzedaż sieci wzrosła o 7,1 proc. do 3 mld euro.

Sieć drogerii zapowiedziała na 2020 r. wydatki inwestycyjne na poziomie 200 mln euro, które mają się przełożyć na otwarcie 200 nowych placówek - 80 z nich ma ruszyć w Niemczech. Rossmann nie poinformował, ile otwarć przypadnie na Polskę.

W Polsce Rossmann posiada aktualnie 1,3 tys. drogerii, które działają w 553 miastach. Firma zatrudnia 18 tys. pracowników w naszym kraju. Obroty drogeryjnej sieci w Polsce sięgnęły 9,7 mld zł w 2019 r. Placówki Rossmanna odwiedzane są codziennie przez 770 tys. osób, co daje 28,7 proc. udziału w polskim rynku drogeryjnym

Globalnie Rossmann zakończył 2019 r. posiadając 4088 drogerii (w tym 2196 w Niemczech) oraz zatrudniając 56,2 tys. osób.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony