REKLAMANajlepszy Produkt 2022_ogloszenie wynikow_ baner główny

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

30 listopada 2021, 17:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Amerykanie wrócili do stacjonarnych zakupów

Amerykanie wrócili do stacjonarnych zakupów (fot. Shutterstock)

Stały, stopniowy wzrost handlu elektronicznego drastycznie przyspieszył podczas pandemii, podnosząc kwotę, jaką konsumenci wydają na zakupy online, do prawie równej kwocie, jaką konsumenci wydają w sklepach. Teraz, gdy sklepy stacjonarne są otwarte w całych Stanach Zjednoczonych, wzrost przychodów online spowalnia. Sprzedaż w sklepach wzrosła, osiągając 64 proc, całej sprzedaży detalicznej we wrześniu 2021 r. wynika z nowych danych NPD Group.

REKLAMANajlepszy Produkt 2022_ogloszenie wynikow_baner w artykule

Sklepy stacjonarne są dziś bardziej istotne niż przed pandemią. Konsumenci nie kupują już przede wszystkim z konieczności i nie ograniczają się do zakupów online, które nie spełniły niektórych oczekiwań. Klienci sklepów bardziej niż kiedykolwiek są głodni osobistych doświadczenia zakupowych – powiedział Marshal Cohen, główny doradca branży detalicznej NPD. 

W pierwszym roku pandemii, od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r., roczny wzrost przychodów z handlu elektronicznego przekraczał 40 proc. każdego miesiąca, ale od tego czasu w większości utrzymuje się poniżej 10 proc. Zyski w sklepach w ciągu ostatniego roku osiągnęły poziom dwucyfrowy, począwszy od marca 2021 r., i tylko nieznacznie spadły w ciągu kolejnych miesięcy.

Mimo wyzwań związanych z pandemią, Czarny Piątek utrzymał swoją pozycję jako najlepszy dzień zakupów w sklepach w okresie świątecznym zeszłego roku. Czarny piątek również utrzymał się na pierwszej trójce, jeśli chodzi o aktywność e-commerce w tym sezonie, podczas gdy Cyber Monday znalazł się za wydarzeniem Amazon Prime Day w październiku 2020 r. jako najlepszy dzień zakupów online w okresie świątecznym.

Detaliści nie mogą już być sprzedawcami jednowymiarowymi. Sezon świąteczny 2021 tylko podkreśli znaczenie łączenia sprzedaży internetowej i stacjonarnej w celu optymalizacji doświadczeń konsumentów – dodał Marshal Cohen.

Przeczytaj również: Gdy robi się chłodniej chętnie sięgamy po perfumy [OPINIA EKSPERTA]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony