REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

 

16 lipca 2019, 10:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Stella McCartney zachowa większościowy pakiet i będzie pełnić rolę dyrektorki i ambasadorki swojej marki

Stella McCartney zachowa większościowy pakiet i będzie pełnić rolę dyrektorki i ambasadorki swojej marki (fot. FB Stella McCartney)

Półtora roku po opuszczeniu grupy Kering, marka Stella McCartney rozpoczyna współpracę z LVMH. Luksusowa grupa numer jeden na świecie, która ma w portfolio takie marki jak Dior i Louis Vuitton, ogłosiła 15 lipca, że podpisała umowę partnerską „w celu przyspieszenia rozwoju Stella McCartney House” - podaje fashionnetwork.com.

REKLAMA

Szczegóły umowy zostaną podane we wrześniu, ale założycielka marki, Stella McCartney, zachowa większościowy pakiet i będzie pełnić funkcję dyrektorki i ambasadorki swojej marki, której obroty oszacowano na 150–200 mln euro.

Stella McCartney jest pionierką w zmianie procesów i nawyków w pozyskiwaniu i produkowaniu konfekcji w branży modowej. Nieco ponad rok po tym, jak Kering i Stella McCartney zakończyli wspólne przedsięwzięcie utworzone w 2001 roku, projektantka dołączyła do drugiego francuskiego giganta w tym sektorze. 

Grupa LVMH, lider światowego luksusu, nadal rozszerza portfolio swoich marek. Po ogłoszeniu ponownego otwarcia Patou (którego pierwszy pokaz ma się odbyć we wrześniu), przejęła większość udziałów w firmie jubilerskiej Repossi. Wiosną zainicjowała także nową markę modową Fenty we współpracy z Rihanną. 

- Nawiązanie współpracy z Bernardem Arnaultem, jego rodziną i grupą LVMH to nowy kamień milowy dla mnie, mojej rodziny, ale także dla wszystkich w Stella McCartney - powiedziała projektantka. - Marka przeszła długą drogę od momentu jej wprowadzenia - nowe partnerstwo z LVMH to wielkie uznanie dla tej pracy. 

Stella McCartney będzie specjalnym doradcą Bernarda Arnaulta i członków komitetu wykonawczego Grupy LVMH ds. zrównoważonego rozwoju.

- Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy ze Stellą. To początek pięknej historii razem - jesteśmy przekonani o wielkim długoterminowym potencjale jej domu mody. Decydujący był dla mnie następujący czynnik: Stella była pionierem w uwzględnianiu kwestii środowiska i etycznych i zawsze starała się rozwijać swój dom mody wokół tych wartości. Wzmocni to zaangażowanie Grupy LVMH w zrównoważony rozwój - skomentował Bernard Arnault, prezes LVMH. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony