REKLAMAPrzewodnik Antybakteryjny_banner główny_maj 2020

PRODUCENCI I MARKI

KORONAWIRUS

 

26 marca 2020, 10:57wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Według władz sanitarnych fryzjerzy i kosmetyczki mogą pracować w czasie epidemii zachowując metrową odległość od klienta

Według władz sanitarnych fryzjerzy i kosmetyczki mogą pracować w czasie epidemii zachowując metrową odległość od klienta (fot. PIxabay)

Służby sanitarne są zdania, że fryzjerzy i kosmetyczki mogą prowadzić działalność w czasie epidemii koronawirusa zachowując środki ostrożności. W salonach mają między innymi pytać klientów o stan zdrowia, zbierać dane o ich miejscu zamieszkania i kontaktach zagranicznych. 

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Pracownicy branży kosmetycznej z powodu epidemii koronawiursa w Polsce przeżywają dramat. Ich firmy, często oparte na jednoosobowej działalności gospodarczej, nie znalazły się na liście objętych zakazem z powodu epidemii koronawirusa.

Jednak salony kosmetyczne i spa, fryzjerzy, wizażyści zamknęły się solidarnie na wieść o epidemii. Tymczasem kolejne tygodnie postoju zbliżają ich do bankructwa. Dlatego właściciele salonów piękności wystąpili do służb sanitarnych z pytaniem czy mogą prowadzić swoją działalność.

Sanepid odpowiada im, że mogą pracować, ale mają zachować szczególne środki ostrożności, tj. zebrać dane klienta oraz przeprowadzić wywiad na temat stanu jego zdrowia i wyjazdów zagranicznych. Fryzjerzy z kolei zastanawiają się jak strzyc z co najmniej metrowej odległości, bo taką trzeba zachować w przypadku takiego zabiegu i uważają te zalecenia za absurdalne.

Stanowisko służb sanitarnych

W zakresie zasad higieny zalecanych w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej, w związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, zdaniem służb należy:

- Myć dokładnie ręce, co najmniej przez 30 sekund przy użyciu mydła lub detergentu; mycie rąk powinno odbywać się zgodnie z „Instrukcją mycia rąk”. Dodatkowo ręce i własne telefony komórkowe należy dezynfekować preparatami przeznaczonymi do tego celu.
- Myć i dezynfekować powierzchnie sprzętu, urządzeń i aparatury (wieszaki, krzesła, stoliki, szafki pomocnicze, łóżka, lampy i aparaty zabiegowe).
- Myć i dezynfekować powierzchnie, z którymi personel i klienci mają częsty kontakt (klamki, poręcze, wyłączniki oświetlenia, terminale płatnicze, instalacje sanitarne jak baterie wodne, muszle klozetowe, kabiny natryskowe).
- Wyeliminować dostęp personelu z objawami chorobowymi (kaszel, katar, podwyższona temperatura, złe samopoczucie) do świadczenia usług i prac pomocniczych. Nie wykonywać usług klientom z wyżej wymienionymi objawami.
- Podczas świadczenia usług stosować jednorazową odzież ochronną (fartuchy, maseczki, rękawiczki)
- Promować dokonywanie płatności bezgotówkowych za wykonanie zabiegów.
- Ze względu na brak możliwości zapewnienia należytej odległości pomiędzy klientem a osobą wykonującą usługi (odstęp 2 metry), wskazane jest zaprzestanie wykonywania zabiegów.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony