REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019
Super-Pharm prowadzi w Polsce sieć drogerio-aptek

Super-Pharm prowadzi w Polsce sieć drogerio-aptek (fot.archiwum redakcji)

Największa izraelska sieć aptek Super-Pharm prowadzi rozmowy dotyczące zakupu fabryki Teva Pharmaceutical w Ashdod – podaje Reuters powołując się na swoje anonimowe źródło. Wartość transakcji ma wynieść 17-23 mln. dolarów. Koncern Teva Pharmaceutical to największy na świecie producent leków generycznych.

– Największa izraelska sieć aptek Super-Pharm prowadzi rozmowy w celu przejęcia fabryki Teva Pharmaceutical Industries w nadmorskim mieście Ashdod – podaje Reuters. Super-Pharm zapłaci za zakład od 17-23 mln dolarów i jest gotów zobowiązać się do dalszego zatrudniania 70 pracowników fabryki – dowiedziała się agencja od informatora, który chce pozostać anonimowy.

Zakłady w Ashdod zajmują się produkcją płynnych postaci leków stosowanych w lecznictwie szpitalnym oraz otwartym, takich jak antybiotyki, chemioterapeutyki czy żywność dla wcześniaków.

Super-Pharm, który już teraz posiada własne laboratoria, póki co nie potwierdził toczących się w tej sprawie rozmów, jednak firma przyznała, że byłaby zainteresowana taką transakcją.

– Super-Pharm chętnie zakupiłaby zakład Tevy i utrzymałaby ich zatrudnienie. Mamy nadzieję kontynuować działalność w tej ważnej fabryce, która jest odpowiedzialna m.in. za karmienie wcześniaków w szpitalach w całym kraju – skomentował Super-Pharm.

Firma Teva odmówiła komentarza w tej sprawie. Jej pracownicy protestują przeciwko planowanym redukcjom.

Koncern Teva Pharmaceutical Industries Ltd., to największy na świecie producent leków generycznych. Firma oświadczyła pod koniec grudnia, że zmniejszy zatrudnienie o ponad jedną czwartą i zrezygnuje z wielu zakładów produkcyjnych, w tym z Ashdod, by spłacić prawie 35 mld dolarów długu. Pracę ma stracić 14 tys. osób.

Wiadomość ta wywołała ogólnokrajowe protesty pracowników koncernu, który popadł w problemy finansowe, gdy wygasły patenty na popularny lek Copaxone (stosowany w terapii stwardnienia rozsianego), a także z powodu presji cenowej, pod jaką znalazła się produkcja leków generycznych.

Źródło: Reuters

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Luka 1 ponad rok temu

  Jak zwykle w Wiadomościach Kosmetycznych ciekawe materiały. SPP rozwija się naprawdę ciekawie i jak widać biorą kurs bardziej na farmację niż na drogerię. Drogeria zamienai się powoli w sklep przy aptece ( i już nie tylko drogeria, ale też inne artykuły w tym spożywka ) Koncept jak widać udany ( choć konkurenci nie podołali i odpadli pozostając tylko w formacie drogeryjnym )

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony