REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Sieć zaprzestała produkcji testu na przeciwciała po tym, jak pojawiły się obawy o jego ważność

Sieć zaprzestała produkcji testu na przeciwciała po tym, jak pojawiły się obawy o jego ważność (fot. FB Superdrug)

Superdrug, brytyjska sieć drogerii, została oskarżona o czerpanie korzyści z pandemii po wprowadzeniu testu na obecność przeciwciał koronawirusowych - informuje Cosmetics Business.

REKLAMA

Test za 69 funtów, który jest pobierany z próbki krwi z palca, identyfikuje przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, wykrywając białko IgG, które rozwija się po zakażeniu. Jeśli próbka jest pozytywna, oznacza to, że dana osoba miała kiedyś koronawirusa. Ale zamiast poczuć ulgę, niektórzy konsumenci skontaktowali się ze sprzedawcą, wyrażając swoje zaniepokojenie.

Ocena dokładności testu 97,5 proc. zdenerwowała również posłankę Yvonne Fovargue, która powiedziała, że ​​Superdrug „bawi się ludzkimi obawami” a cena jest „wygórowana” za test, który nie jest „całkowicie dokładny”. Obawy o ważność testu wzbudziła także Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA), co spowodowało, że sprzedawca wstrzymał produkcję. W rozmowie z Cosmetics Business, MHRA powiedział, że wszystkie próbki krwi z palca powinny zostać zawieszone, dopóki nie zostaną odpowiednio zatwierdzone.

„ Prosimy wszystkich dostawców laboratoryjnych usług testowania przeciwciał COVID-19 przy użyciu krwi włośniczkowej pobranej przez ukłucia palca, aby tymczasowo zaprzestali świadczenia tej usługi, dopóki domowe pobieranie próbek tego typu nie zostanie odpowiednio zatwierdzone do użytku z tymi testami laboratoryjnymi - powiedział Graeme Tunbridge, dyrektor ds. urządzeń MHRA.

- Stosowanie nieważnych rodzajów próbek może prowadzić do niewiarygodnych wyników i dlatego ściśle współpracujemy z dostawcami usług, laboratoriami i producentami testów w celu rozwiązania problemów regulacyjnych i bezpieczeństwa pacjentów - dodał. Graeme Tunbridge powiedział również, że osoby, które kupiły ten test, „nie powinny uważać wyniku za wiarygodny”.

Jednak podczas premiery w maju, Michael Henry, dyrektor ds. opieki zdrowotnej w Superdrug, potwierdził, że jest pewien „dokładności i wiarygodności” testu. Tymczasem producent testu na przeciwciała, Abbott, powiedział, że zestaw nie został zaprojektowany do użytku w domu.

- Test nie jest przeznaczony do stosowania jako test domowy i nie powinien być przeprowadzany z próbką krwi pobraną od palca - powiedziała firmie Pharmacy Business.

Superdug to brytyjska sieć sklepów kosmetycznych, należąca do grupy A.S. Watson. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Croydon, w Anglii. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1964 roku przez Ronalda i Petera Goldsteinów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony