REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

STREFA URODY

Pielęgnacja

TRENDY

 

16 stycznia 2020, 15:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Superfood beauty to trend kosmetyków opartych na składnikach spożywczych

Superfood beauty to trend kosmetyków opartych na składnikach spożywczych (fot. adobe stock)

Wykorzystywanie surowców spożywczych w kosmetykach święci triumfy już od pewnego czasu. Wydaje się jednak, że ostatnio trend ten eksplodował z powodu mody na wellness i mindfulness. Ruch czystego piękna i odnowy biologicznej jest na topie od kilku lat i tendencja ta się będzie nasilać. Zdaniem ekspertów rynku, będzie się to odbywało kosztem równie bezpiecznych kosmetyków, ale nie bazujących na naturalnych składnikach.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

W ostatnich latach konsumenci coraz bardziej interesują się nie tylko tym, co wkładają do ust, ale także tym, co nakładają na skórę. Ruch czystego piękna wprowadził na rynek szereg produktów opartych o składniki spożywcze. I choć wiemy, że naturalne nie zawsze oznacza bezpieczniejsze, wydaje się, że przeciętny konsument często czuje się bardziej komfortowo widząc w składzie produktów nazwy składników, które można znaleźć na półce w lokalnym supermarkecie.

Od luksusu do masowego rynku, od Stanów Zjednoczonych po Azję, marki takie jak Youth to the People, TonyMoly, Kiehl's i Aveeno wykorzystują składniki z pożywienia, jak np. kombucha, mleko owsiane, sok wiśniowy, imbir i zielona herbata, a detaliści nie przestają ich kupować. Sephora czy Douglas oraz inne sieci drogeryjne wprowadzają na półki naturalne produkty wysokiej jakości, dając konsumentom alternatywę dla tego, co oferuje masowy rynek.

Korzyści zdrowotne są jednym z czynników wpływających na rozwój rynku kosmetyków pochodzących z pożywienia. Konsumenci chcą, by ich półka z kosmetykami oferowała takie same korzyści, jak zdrowa zawartość lodówki.

Rynek azjatycki napędza ten trend od dziesięcioleci wykorzystując superfoods w swoich kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry oraz w modnym od kilku lat nurcie K-Beauty. Takie marki jak TonyMoly i Shiseido wykorzystują swoją historię, aby czerpać zyski z lukratywnego konsumenta wellness, a reszta świata podąża za nimi.

Złożoność ruchu czystego piękna polega na tym, że rozwija się on czasami ze szkodą dla produktów, które są bezpieczne i nie stanowią dla konsumenta żadnego zagrożenia. Na rynku pojawia się wiele mylących i fałszywych informacji. Jak temu zapobiegać? Sprowadza się to do edukacji, że standardowe kosmetyki, które nie są oparte wyłącznie na naturalnych składnikach, nie są gorsze, ani mniej bezpieczne dla konsumentów.  

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony