PRODUCENCI I MARKI

EKOLOGIA

 

15 stycznia 2021, 16:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Katastrofy naturalne wpływają na podaż niektórych surowców kosmetycznych

Katastrofy naturalne wpływają na podaż niektórych surowców kosmetycznych (fot. Shutterstock)

Oprócz globalnej pandemii, w 2020 r. doszło do kilku dużych klęsk żywiołowych, które wpłynęły na podaż niektórych surowców kosmetycznych. Jednak przeszkody naturalne i spowodowane przez człowieka nie są niczym nowym i sektor beauty powinien się na nie przygotować - ostrzegają eksperci.

REKLAMANina Słupska_BIEG_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

Poza globalną pandemią COVID-19, która zabiła już dwa miliony osób na całym świecie i jest odpowiedzialna za skurczenie się światowej gospodarki o 4,3 proc., w tym strasznym 2020 roku, doszło również do dramatycznych pożarów w Australii, Ameryce Północnej i Brazylii, jak i powodzi monsunowych w wielu krajach azjatyckich. Australia, która jest domem dla szerokiej gamy rodzimych gatunków roślin używanych w kosmetyce - szczególnie ucierpiała w 2020 roku w niszczycielskim sezonie pożarów.

Okrutna natura

Podczas gdy klęski żywiołowe występowały od niepamiętnych czasów i są czymś, z czym w mniejszym lub większym stopniu nauczyliśmy się żyć, kryzys klimatyczny oznacza, że ​​ekstremalne zjawiska pogodowe, zwłaszcza fale upałów i ulewne deszcze, będą tylko zwiększać swoją częstotliwość i nasilenie. Mając to na uwadze, zdaniem ekspertów, przemysł kosmetyczny, który tak często opiera się na naturalnych surowcach pochodzących z hodowli lub dzikich zbiorów, powinien nauczyć się radzić sobie z katastrofami.

- Kiedy patrzymy na naturalne surowce kosmetyczne, to zauważamy, że istnieje wiele czynników, które mogą powodować niedobór składników. Czynniki naturalne, takie jak zmienne warunki pogodowe, powodzie, susze, choroby i zarazy, mogą wpływać na produkcję roślinną: rolniczą i dziko rosnącą - komentuje Amarjit Sahota, prezes i założyciel firmy Ecovia Intelligence zajmującej się badaniami etycznymi.

- Spadek plonów wpływa na podaż naturalnych składników. Na przykład na ceny oleju jojoba tradycyjnie wpływają niekorzystne warunki pogodowe w krajach producenckich - dodaje ekspert.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony