HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

PRZEJĘCIA

 

1 lutego 2023, 10:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Apteki Lloyds zostały przeprofilowane na DOZ zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie

Apteki Lloyds zostały przeprofilowane na DOZ zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie (fot. Linkedin)

Ze szwedzkiego rynku aptecznego zniknął szyld Lloyds Apotek. Został zastąpiony przez DOZ Apotek, po tym jak w ubiegłym roku szwedzkie apteki przejęła CEPD NV, spółka z Amsterdamu, która jest też właścicielem aptek DOZ.  

REKLAMARetail Trends 2023 baner w tekście

Polskie apteki DOZ to jedna z największych sieci działających na polskim rynku, która należy do CEPD NV z siedzibą w Amsterdamie.

W ubiegłym roku holding CEPD NV z siedzibą w Amsterdamie, do którego należy DOZ – jedna z największych sieci aptecznych działających na polskim rynku, przejął apteki Lloyds ze Szwecji i rozpoczęła proces ich rebrendingu. Wszystkie 74 placówki stacjonarne w 1,5 miesiąca zmieniły szyld na DOZ Apotek. Zostały przeprofilowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Logo zmieniła też apteka internetowa.

– Szwecja to kraj, który zapewnia stabilne i przewidywalne otoczenie prawne dla prowadzenia biznesu. Jest także liderem transformacji cyfrowej i stawia na dynamiczny rozwój e-zdrowia – napisała w komunikacie spółka Pelion, zarządzająca siecią DOZ.

Pelion sprawuje nadzór właścicielski m.in. nad aptekami DOZ i drogeriami Natura. Prowadzi też sprzedaż hurtową poprzez PGF oraz Pharma Point. 

CEPD NV (Corporation of European Pharmaceutical Distributors NV) jest jednym z wiodących europejskich holdingów w branży detalicznej dystrybucji farmaceutyków. W tej chwili prowadzi piątą co do wielkości sieć aptek w Europie z niemal 1400 placówkami w Polsce, Szwecji i na Litwie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony