REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021
Teresa Jonas, prezes zarządu sieci DP Drogerie Polskie: Pojawienie się sieci Dm na polskim rynku drogeryjnym znacząco go nie zmieni

Teresa Jonas, prezes zarządu sieci DP Drogerie Polskie: Pojawienie się sieci Dm na polskim rynku drogeryjnym znacząco go nie zmieni (fot.materiały prasowe)

– Rynek drogeryjny w Polsce jest bardzo uporządkowany z wiodącą silną pozycją lidera. Pojawienie się na nim nowego gracza znacząco go nie zmieni – Teresa Jonas, prezes zarządu sieci DP Drogerie Polskie, komentuje dla wiadomoscikosmetyczne.pl wejście do Polski sieci Dm drogerie markt. – W mojej ocenie kluczowym elementem decydującym o tempie rozwoju sieci będzie dostępność odpowiednich lokalizacji, a tu najlepszy okres do rozwoju jest za nami – mówi.

Jak ocenia Pani fakt wejścia sieci Dm do Polski?

Nie znamy planów rozwoju sieci Dm w Polsce, jednak od lat obserwujemy dynamiczny rozwój tej sieci w Europie jako lidera rynkowego nie tylko w Niemczech, ale również na sąsiednich rynkach Czech, Słowacji, Węgier czy Bułgarii. Wejście Dm na Polski rynek nie jest dla mnie zaskoczeniem, należy zakładać, że plany rozwoju będą dynamiczne i będą konkurować z obecnymi liderami polskiego rynku drogeryjnego.

Co Pani zdaniem będzie decydowało o tym jaką Dm zajmie pozycję na rynku?

W mojej ocenie kluczowym elementem decydującym o tempie rozwoju sieci będzie dostępność odpowiednich lokalizacji, a tu najlepszy okres do rozwoju jest za nami.

Dzisiaj rynek odpowiedniej powierzchni handlowej jest już nasycony. Nasycenie te widać przede wszystkim w dużych miastach, gdzie nie ma już praktycznie miejsca na nowe galerie czy centra handlowe. W istniejących galeriach zawierane są długoterminowe umowy, dostęp do odpowiednich lokalizacji będzie kluczowym elementem decydującym o tempie rozwoju sieci.

Jak wejście dm do Polski wpłynie na obraz rynku drogeryjnego i kosmetycznego, w tym szczególnie na sytuację polskich detalistów i lokalnych sieci?

Pojawienie się nowego silnego gracza może wpłynąć na dynamikę rozwoju wiodących już istniejących sieci, nie wpłynie znacząco na sytuację polskich detalistów i lokalnych sieci. 

Czy Pani zdaniem jest w Polsce miejsce na kolejną sieć drogeryjną?

Rynek drogeryjny w Polsce jest bardzo uporządkowany z wiodącą silną pozycją lidera. Pojawienie się na nim nowego gracza znacząco go nie zmieni, skala zmian zależna będzie od szybkiej dostępności lokalizacji spełniających oczekiwania sieci.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony