REKLAMAWebinar EKO_obejrzyj nagrane_baner glowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Perfumerie

KORONAWIRUS

 

10 lutego 2021, 13:33wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Douglas zamknie ok. 500 z 2400 sklepów w całej Europie, z czego ok. 60 znajduje się w Niemczech

Douglas zamknie ok. 500 z 2400 sklepów w całej Europie, z czego ok. 60 znajduje się w Niemczech (fot.materiały prasowe)

Tina Müller, prezes Grupy Douglas, odniosła się do planów zamykania przez Douglasa perfumerii stacjonarnych oraz do dalszych inwestycji w e-commerce. Na swoim profilu na LinkedInie Tina Muller napisała, że w 2020 r. Douglas osiągnął w e-commerce 1 mld zł sprzedaży, a liczba wizyt w sklepach online wzrosła o 50 proc.

REKLAMAMężczyzna w świecie beauty webinar_obajrzyj nagranie_ baner w artykule

Szefowa Douglasa podkreśliła, że inwestycje firmy w e-commerce bardzo pomogły jej przejść przez trudny okres wywołany pandemią. – Na przykład w roku obrotowym 19/20 utrzymaliśmy sprzedaż na poziomie prawie ponad 3 mld euro. To pokazuje, że odwaga do transformacji się opłaca – napisała Tina Müller. – Jako wiodąca europejska platforma kosmetyczna jesteśmy tam, gdzie są nasi klienci. Wiemy, że nasi klienci coraz częściej robią zakupy online. Dlatego od 2018 roku stawiamy handel elektroniczny w centrum naszej strategii. Wraz z uruchomieniem naszego rynku kosmetycznego, po raz kolejny znacznie przyspieszyliśmy nasz cyfrowy kurs wzrostu – dodała i podziękowała zespołowi Douglasa za wysiłek włożony w osiągnięcie tych efektów.

Jednocześnie Tina Müller przyznała, że miniony rok był bardzo trudny i ze względu na zmianę zachowań zakupowych konsumentów wywołanych pandemią COVID, Douglas będzie musiał dostosować do obecnych warunków swoją sieć sprzedaży. Potwierdziła, że Douglas zamknie około 500 sklepów w całej Europie z czego około 60 w Niemczech.

Planujemy zamknąć około 500 z 2400 sklepów w całej Europie, z czego około 60 znajduje się w Niemczech. Jest to dla nas trudne. Również dla mnie osobiście nie jest to łatwa decyzja, ponieważ zawsze jestem pod wrażeniem zaangażowania naszych pracowników w branżach. Chciałbym serdecznie podziękować za szczególne zaangażowanie w tych trudnych czasach – podkreśliła prezes Douglasa.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony