REKLAMAeWydania_Banner Główny_maj 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

KORONAWIRUS

 

27 marca 2020, 11:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ministerstwo Zdrowia nie wprowadziło jeszcze ograniczeń w sprzedaży leków, ale szef resortu ma takie uprawnienia. Wynikają one z wprowadzonej na początku marca specustawy.

Ministerstwo Zdrowia nie wprowadziło jeszcze ograniczeń w sprzedaży leków, ale szef resortu ma takie uprawnienia. Wynikają one z wprowadzonej na początku marca specustawy. (fot. pixaby)

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad wprowadzeniem ograniczeń w dostępie do leków. Objęte nimi mają być zarówno leki sprzedawane bez recepty jak i te na receptę. To reakcja na nadmierne wykupywanie medykamentów w obawie przed koronawirusem.    

REKLAMA

Na rządowym portalu ezdrowie.gov.pl pojawiła się prośba do dostawców oprogramowania aptecznego o „wdrożenie bez zbędnej zwłoki obsługi ograniczenia czasowej i ilościowej sprzedaży leków”.

Dalej czytamy:

– Apteka realizująca wydanie leku OTC oznaczonego obostrzeniem (dostępnego dotychczas bez recepty) będzie miała obowiązek wystawić dokument realizacji recepty (DRR) analogicznie, jak w przypadku recept papierowych. Z kolei leki, które były wydawane na podstawie recepty, które podlegać będą obostrzeniom w okresie wynikającym z obwieszczenia Ministra Zdrowia, będą musiały być wydawane tylko w ramach jednej apteki. Warto zatem zapewnić pracownikom aptek możliwość wyszukania po numerze PESEL wszystkich DRR dla wydanych przez aptekę leków – czytamy w instrukcji dla dostawców oprogramowania.

Ministerstwo Zdrowia nie wprowadziło jeszcze ograniczeń w sprzedaży leków, ale szef resortu ma takie uprawnienia. Wynikają one z wprowadzonej na początku marca specustawy.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że trwają w resorcie analizy dotyczące ograniczeń w sprzedaży leków. Obecnie prowadzone są prace nad technicznym wprowadzeniem takiego rozwiązania – informuje portal mgr.farm.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony