PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

 

22 stycznia 2021, 14:24Sprzedawane w UE chusteczki nawilżane o powierzchni 10 cm kw lub większej będą musiały posiadać dodatkowe oznaczenie

Sprzedawane w UE chusteczki nawilżane o powierzchni 10 cm kw lub większej będą musiały posiadać dodatkowe oznaczenie (fot. Shutterstock)

Sprzedawane w Unii Europejskiej chusteczki nawilżane o powierzchni 10 cm kw lub większej będą musiały posiadać dodatkowe oznaczenie, które stanowi, że produkt zawiera tworzywa sztuczne i nie należy go spłukiwać ze względu na potencjalne zagrożenie dla środowiska morskiego - informuje Cosmetics Business.

REKLAMANina Słupska_BIEG_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

W dniu 18 grudnia 2020 r. Komisja UE opublikowała rozporządzenie wykonawcze (UE) 2020/2151, w którym określono specyfikacje dotyczące oznakowania produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych wymienionych w części D załącznika do dyrektywy UE w sprawie tworzyw sztucznych jednorazowego użytku 2019/904.

Wśród produktów wymienionych w części D znajdują się również chusteczki nawilżane. Sprzedawane w Unii Europejskiej chusteczki nawilżane o powierzchni 10 cm kw lub większej będą musiały posiadać dodatkowe oznaczenie "Plastic in product", które stanowi, że produkt zawiera tworzywa sztuczne i nie należy go spłukiwać ze względu na potencjalne zagrożenie dla mórz. 

Załącznik II do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2020/2151, który zawiera powyższe oznakowanie, określa również dalsze szczegóły dotyczące stosowania oznakowania, takie jak położenie, rozmiar i projekt. Stwierdza również, że powyższe oznakowanie można umieścić jako naklejkę na każdym opakowaniu nawilżanych chusteczek wprowadzonych do obrotu przed 4 lipca 2022 r.

Rozporządzenie stanowi również, że tekst oznakowania powinien być napisany w języku urzędowym państwa członkowskiego, w którym produkt jest wprowadzany do obrotu.

Rozporządzenie wejdzie w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Będzie obowiązywać we wszystkich państwach członkowskich UE od 3 lipca 2021 r.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony