REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Unia Europejska planuje ostrzejszą walkę z plastikowymi odpadami

Unia Europejska planuje ostrzejszą walkę z plastikowymi odpadami (fot. adobe stock)

Europejska Agencja Chemikaliów (Echa) zaproponowała zakrojony na szeroką skalę zakaz "celowo dodawanych" włókien i fragmentów mikroplastycznych.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Zakaz miałby zastosowanie w przypadku takich kosmetyków, jak kosmetyki do makijażu i nawilżające, jak również substancje zapachowe w kapsułkach, podaje dziennik Guardian.

- Mikroplasty są coraz większym problemem dla wielu praw człowieka. Kroki zaproponowane przez Echa są konieczne, aby pomóc obecnym i przyszłym pokoleniom cieszyć się tym, co jest ich prawem człowieka: czystym, zdrowym i zrównoważonym środowiskiem - powiedział Baskut Tuncak, specjalny sprawozdawca ONZ ds. niebezpiecznych substancji i odpadów.

Wniosek ten jest częścią szerszej polityki usuwania tworzyw sztucznych w całej UE, z planem podatków nakładanych na plastiki jednorazowego użytku i wspierania inwestycji w infrastrukturę recyklingu. W wyniku zakazu mikroplastiku Unia Europejska chciałaby zmniejszyć ilość plastikowych odpadów o 400 000 ton rocznie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony