REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Eksport

 

27 kwietnia 2017, 23:40wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(materiały prasowe)

Unilever opublikował wyniki finansowe za I kw. 2017 r. Przychód firmy wzrósł o 6,1 proc., do kwoty 13,3 mld euro, po uwzględnieniu 2,4 proc. korzystnego wpływu zmian kursowych. Organiczny wzrost sprzedaży wyniósł 2,9 proc., przy 3 proc. wzroście cen i 0,1 proc. spadku wolumenu sprzedaży.

REKLAMA

– Wyniki za pierwszy kwartał są lepsze od średniej rynkowej. To zasługa inwestycji, jakich dokonujemy zarówno w innowacje, jak i we wspieranie naszych brandów – skomentował Paul Polman, prezes zarządu Unilevera.

W przekroju poszczególnych grup dobrze wypadają produkty do pielęgnacji ciała Personal Care, gdzie odnotowano wzrost sprzedaży podstawowych produktów, przy jednoczesnym rozszerzaniu oferty w szybko rosnących segmentach oraz rozbudowie asortymentu premium.

W przypadku chemii gospodarczej mimo silnej konkurencji firma odnotowała dobre wyniki, między innymi dzięki innowacjom produktowym. Do sukcesów zalicza m.in. rozwój linii produktowej Surf w Europie Środkowej i Wschodniej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony