REKLAMAPrzewodnik Antybakteryjny_banner główny_maj 2020

PRODUCENCI I MARKI

 

30 marca 2020, 09:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Unilever ogłosił szeroko zakrojony zestaw środków mających na celu wspieranie globalnych i krajowych wysiłków na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Jednym z nich jest ochrona swoich pracowników.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)
Unilever jest zdania, że firmy będą oceniane na podstawie ich reakcji na kryzys

Unilever jest zdania, że firmy będą oceniane na podstawie ich reakcji na kryzys (fot. FB Unilever)

 Angielsko-holenderski producent FMCG wniesie 100 milionów euro na pomoc w walce z pandemią poprzez darowizny mydła, środków dezynfekujących, wybielaczy i żywności.

Zapewni również ulgę w przepływie środków pieniężnych w wysokości 500 mln euro, aby wesprzeć źródła utrzymania w całym łańcuchu wartości, w tym wczesne płatności dla wrażliwych małych i średnich dostawców w celu zmniejszenia płynności, a także udzieli kredytu wybranym drobnym klientom detalicznym, których działalność opiera się na Unileverze, aby pomóc im zarządzać zadaniami i chronić miejsca pracy.

Jeśli chodzi o zatrudnienie w samym koncernie, producent Dove zobowiązał się chronić swoją siłę roboczą przed nagłymi spadkami płac nawet przez trzy miesiące. Środek ten zostanie rozszerzony na wszystkich pracowników, kontrahentów i innych pracowników w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, którzy nie są objęci planami rządowymi lub ich bezpośredniego pracodawcy.

Dzięki silnym przepływom pieniężnym Unilever jest nie tylko dobrze przygotowany do pomocy, ale także wie, że firmy będą oceniane na podstawie ich reakcji na kryzys.

- Jesteśmy głęboko zasmuceni strasznym wpływem koronawirusa na życie i środki do życia ludzi na całym świecie - powiedział Alan Jope, dyrektor generalny. - Świat stoi przed największą próbą od dziesięcioleci. Jak dotąd widzieliśmy najbardziej niewiarygodną reakcję zespołu Unilever, szczególnie tych na pierwszej linii naszych działań w fabrykach, centrach dystrybucji i sklepach - dodał.

- Mamy nadzieję, że nasza darowizna w wysokości 100 mln euro w zakresie mydła, środków dezynfekujących, wybielaczy i żywności przyczyni się w znaczący sposób do ochrony życia ludzi a pomagając chronić dochody i miejsca pracy naszych pracowników, dajemy im spokój podczas tych niepewnych czasów. Nasze silne przepływy pieniężne i bilans oznaczają, że możemy i powinniśmy udzielić tego dodatkowego wsparcia - przyznał.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony