PRODUCENCI I MARKI

Badania i rozwój

TECHNOLOGIE

 

24 listopada 2020, 09:40wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Płyn do płukania ust może pomóc zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa

Płyn do płukania ust może pomóc zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa (fot. Shutterstock)

Firma Unilever ujawniła nowe badania, które pokazują, że płyn do płukania jamy ustnej zawierający technologię CPC może zmniejszyć obciążenie wirusem SARS CoV-2, który wywołuje COVID-19.

Badanie przeprowadzone przez Microbac Laboratories na zlecenie Unilever wykazało, że płukanie jamy ustnej płynem zawierającym technologię CPC przez 30 sekund skutecznie zmniejsza transmisję wirusa o 99,9 proc.

- Chociaż wcześniej opublikowano badania dotyczące wpływu płynów do płukania ust przeciwko koronawirusom, jest to pierwsze badanie przeprowadzone w laboratorium, które wykazało, że płyny do płukania ust zawierające CPC mogą być skuteczne przeciwko wirusowi odpowiedzialnemu za COVID-19 i że rzeczywiście obniżają miano wirusa w uznanych testach stosowania płynu do płukania ust - mówi dr Angela Rasmussen, Associate Research Scientist w Center for Infection and Immunity w Columbia Mailman School of Public Health w USA.

Ponieważ wirus wywołujący COVID-19 rozprzestrzenia się głównie przez kropelki śliny lub wydzielinę z nosa, zmniejszenie wiremii w jamie ustnej może zmniejszyć przenoszenie wirusa. Obecnie cały świat czeka na zatwierdzenie i podanie szczepionki, ale do istniejących środków mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się, takich jak mycie rąk, wietrzenie pomieszczeń, dystans społeczny i noszenie maski, można dodać regularne stosowanie płynu do płukania ust.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony