REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

OPAKOWANIA

 

23 maja 2019, 10:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Standardowych czarnych butelek nie można wykryć za pomocą światła podczerwonego

Standardowych czarnych butelek nie można wykryć za pomocą światła podczerwonego (fot. adobe stock)

Obecnie standardowych czarnych butelek nie można wykryć za pomocą światła podczerwonego, które jest absorbowane przez pigment z czarnego węgla. Unilever chce rozwinąć nową metodę recyklingu swoich marek Lynx i Tresemmé.

REKLAMA

Nowy pigment stosowany w butelkach z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) jest bardziej wykrywalny przez skanery recyklingowe i pomoże w procesie sortowania. To, jak twierdzi Unilever, zachęci do ponownego przetworzenia co roku 2500 ton plastikowych butelek - co odpowiada 220 autobusom w Londynie.

Obecnie standardowe czarne plastikowe butelki przechodzą niezauważone w zakładach recyklingu ze względu na światło podczerwone, które jest absorbowane przez pigment z sadzy, w zależności od działalności.

Dyrektor generalny Unilever na Wielką Brytanię i Irlandię, Sebastian Munden, powiedział, że firma pracowała nad rozwiązaniem „już jakiś czas” i zobowiązała się, że ​​na całym świecie wszystkie jej opakowania z tworzyw sztucznych „będą w pełni wielokrotnego użytku, nadawać się będą do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku ”.

Butelki zostaną wprowadzone stopniowo w Wielkiej Brytanii w 2019 roku. Wcześniej w tym roku firma połączyła siły z TerraCycle, aby wprowadzić na rynek swoją koncepcję opakowań zero waste dla pięciu marek kosmetycznych - Ren, Love Beauty and Planet, Dove, Rexona i Axe.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony