REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner główny

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

16 czerwca 2021, 09:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Unilever opracował prototyp papierowej butelki do płynów do prania dla marki Omo (znanej też jako Persil, Skip lub Breeze)

Unilever opracował prototyp papierowej butelki do płynów do prania dla marki Omo (znanej też jako Persil, Skip lub Breeze) (fot. materiały prasowe )

Unilever opracował prototyp papierowej butelki do płynów do prania dla marki Omo (znanej też jako Persil, Skip lub Breeze). Produkty mają zadebiutować w Brazylii na początku 2022 roku, a następnie zostaną wprowadzone w Europie i innych krajach. Firma zapowiada, że ta sama technologia zostanie wkrótce wykorzystana do stworzenia butelek produktów do pielęgnacji włosów.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Unilever opracował butelkę z konsorcjum Pulpex, we współpracy z Diageo, Pilot Lite i innymi firmami z branży. Butelki są spryskane od wewnątrz powłoką, która odpycha wodę, dzięki czemu papierowy materiał opakowaniowy może służyć do przechowywania produktów płynnych, takich jak detergenty do prania, szampony i odżywki, które zawierają środki powierzchniowo czynne, substancje zapachowe i inne aktywne składniki.

Koncern poinformował, że opakowania będą nadawały się do recyklingu, ponieważ nie mają dodatkowych warstw plastiku. Tym samym opatentowane opakowanie Pulpex stanowi rozwiązanie, które radykalnie ograniczy zużycie plastiku i pomoże firmie osiągnąć swoje zobowiązania odnośnie ograniczenia odpadów.

– Aby zająć się odpadami z tworzyw sztucznych, musimy całkowicie przemyśleć sposób projektowania i pakowania produktów. Wymaga to drastycznej zmiany, którą można osiągnąć tylko dzięki współpracy w całej branży. Technologia butelek na bazie papieru Pulpex to krok we właściwym kierunku i cieszymy się, że możemy wspólnie pracować nad wypróbowaniem tej innowacji w naszych produktach – powiedział Richard Slater, dyrektor ds. badań i rozwoju Unilever.

Dodał, że innowacje z wykorzystaniem alternatywnych materiałów są dla koncernu kluczowym elementem strategii zrównoważonego pakowania i będą odgrywać ważną rolę w zobowiązaniu do zmniejszenia o połowę zużycia pierwotnych materiałów z tworzyw sztucznych do 2025 r.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony