HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

Klient

Prawo

 

15 marca 2023, 09:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
UOKiK przypomina m.in. że od 1 stycznia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące reklamacji

UOKiK przypomina m.in. że od 1 stycznia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące reklamacji (fot. prawakonsumenta.uokik.gov.pl)

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta UOKiK oddał w ręce konsumentów nowa wersję portalu prezentującego ich prawa. Zmianie uległa szata graficzna, a treści zostały zaktualizowane. Uwzględniają ostatnie zmiany przepisów, których celem jest lepsza ochrona kupujących, także w świecie cyfrowym.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Światowy Dzień Konsumenta obchodzimy co roku w rocznicę wystąpienia prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. 15 marca 1962 r. ogłosił on, że wszyscy jesteśmy konsumentami i sformułował cztery podstawowe prawa każdego z nas: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji.

– Niezwykle ważne jest, aby konsumenci byli świadomi swoich praw i umieli je egzekwować. Ten rok zaczęliśmy dużymi zmianami przepisów. Ich celem jest jeszcze lepsza ochrona konsumentów, także w świecie cyfrowym, w którym coraz częściej zawieramy transakcje. Nie wiesz, jak korzystać z nowych przepisów? Wskazówki znajdziesz na odświeżonym portalu prawakonsumenta.uokik.gov.pl. Poznaj, korzystaj i podaj dalej! – zachęca Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Portal prawakonsumenta.uokik.gov.pl powstał w 2014 r. Odnotował już ponad 13 mln odsłon. Po badaniach użyteczności został bardziej dopasowany do potrzeb konsumentów. Zmieniona została szata graficzna. Wyeksponowano informacje o reklamacjach i pomocnych instytucjach. Ponadto uaktualniono treści z uwzględnieniem najnowszych zmian przepisów.

Portal ma w zamyśle stanowić praktyczny przewodnik po najważniejszych prawach konsumenta: do informacji, reklamacji czy odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Oprócz wiedzy w pigułce znalazły się tu także wzory pism, infografiki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz kontakty do instytucji udzielających bezpłatnych porad konsumenckich.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony