REKLAMAWebinar Relex WH baner głowny
W 10 Rossmannach w Czechach można nalewać detergenty oraz żel do mycia ciała do wielorazowych butelek

W 10 Rossmannach w Czechach można nalewać detergenty oraz żel do mycia ciała do wielorazowych butelek (fot. materiały prasowe/Rossmann)

Czeski Rossmann wprowadził usługę nalewania produktów do butelek wielokrotnego użytku w 10 swoich sklepach, m.in. w Pradze, Libercu i Brnie. Projekt prowadzony jest we współpracy z firmą Henkel. Butelki można napełniać płynami do prania i pielęgnacji domu, a także żelami do pielęgnacji ciała.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Rossmann idzie w stronę zero waste. W drogeriach sieci w Czechach można nalewać produkty z automatów do wielorazowych butelek. Usługa została wprowadzona w 10 sklepach, m.in. w Pradze, Libercu i Brnie. Projekt powstał we współpracy z firmą Henkel.   

Specjalne butelki do napełnienia kupuje się na miejscu w drogerii i nie różnią się one od tych tradycyjnych. Można je napełnić płynami do prania i pielęgnacji domu, a także żelami do pielęgnacji ciała - informuje Jakub Jankowski z biura prasowego Rossmann Polska.

Nie wiadomo, czy taka usługa zostanie wprowadzona w Rossmannie w Polsce. Jednak przykład czeskiego rynku pokazuje, że to, co wydawało się bardzo niszowe, za chwilę może wejść do masowego użytku.

W Polsce niedawno wiele poruszenia wywołał projekt Cosmetomatu  do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne butelki. Pierwszy automat pojawił się w sierpniu w „Takżetego wege bistro” w Łodzi. 7 grudnia ruszy pierwszy własny punkt sprzedaży Cosmetomatu (showroom) w Poznaniu, przy ul. Słowiańskiej 55a, gdzie detergentami będzie można napełniać wypożyczone butelki. Twórcy Cosmetomatu zapowiadają, że w przyszłości do automatów trafią także kosmetyki. 

Dla producentów kosmetyków tego typu rozwiązania to nowość. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów i czystość mikrobiologiczną produktów, spodziewają się, że przez Cosmetomaty mogą być sprzedawane podstawowe produkty do mycia, takie jak mydła, żele, ewentualnie szampony do włosów. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

  • 7
    BARDZO PRZYDATNY
  • 0
    PRZYDATNY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Fragrantic 1 ponad rok temu

    Moi drodzy, ale czy to Czesi się myją Purem, Persilem czy Silanem? Zobaczcie na Zdjęcie !

    Edytowany: ponad rok temu

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony