REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Obserwować będziemy przesunięcia sprzedaży m.in. do dyskontów, które promocjami przyciągają klientów w dni robocze.

Obserwować będziemy przesunięcia sprzedaży m.in. do dyskontów, które promocjami przyciągają klientów w dni robocze. (fot. adobe stock)

Po grudniu z licznymi niedzielami handlowymi nadchodzi styczeń z niedzielami bez handlu. Konsumenci zmieniają nawyki zakupowe, zmienia się też handel. Zyskuje kanał online, najbardziej tracą średnie sklepy spożywcze i małe centra handlowe – relacjonuje „Rzeczpospolita”.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Noworoczny sezon wyprzedażowy będzie wyjątkowy, ponieważ w styczniu we wszystkie niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu. – Konsumenci stopniowo dostosowują się do nowych realiów, ich zachowania podlegają ewolucji, ale skutki pełnego zakazu handlu w niedziele dla detalistów będzie można ocenić dopiero za ponad rok – uważa Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu, cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

Obserwować będziemy przesunięcia sprzedaży, na których najbardziej stracą średnie sklepy, ponieważ nie mogą funkcjonować w niedziele, a nie są w stanie nawiązać konkurencji z dyskontami, które promocjami przyciągają klientów w dni robocze.

Stracą też najmniejsze centra handlowe – te duże przyciągają konsumentów w niedziele dzięki rozbudowanej ofercie usługowo-rozrywkowej.

Analitycy spodziewają się, że nie stracą sklepy z odzieżą i obuwiem. Notują one zwiększony ruch w dni robocze, a także rosnącą sprzedaż w Internecie. Dzięki temu kolejne zmniejszenie liczby niedziel handlowych – w przyszłym roku będzie ich już tylko siedem – nie powinno znacząco wpłynąć na ich wyniki sprzedażowe.

Więcej na stronie rp.pl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony