REKLAMAWebinar EKO_obejrzyj nagrane_baner glowny
Sieć Boots to połączenie dwóch, a nawet trzech formatów - apteki z drogerią i perfumerią

Sieć Boots to połączenie dwóch, a nawet trzech formatów - apteki z drogerią i perfumerią (fot. shutterstock)

Walgreens Boots Alliance (WBA), właściciel największej brytyjskiej sieci apteczno-kosmetycznej – Boots, która funkcjonuje na tamtejszym rynku od 172 lat, bada możliwości jej sprzedaży – poinformowała telewizja Sky News.  

REKLAMANajlepszy Produkt 2022_ogloszenie wynikow_baner w artykule

Doradcy firmy z banku Goldman Sachs wstępnie wycenili sieć Boots na 5 miliardów funtów. W ocenie komentatorów kwota ta sprawia, że raczej trudno będzie znaleźć nabywcę. Jednak WBA dopuszcza podział biznesu poprzez przekształcenie aptek Boots w spółkę notowaną na giełdzie.

Obecnie sieć Boots, z jej 2200 aptekami, jest jednym z największych pracodawców sektora prywatnego w Wielkiej Brytanii, zatrudniającym 55 tys. osób. Pomimo swojej wielkości, detalista – podobnie jak jego konkurenci – miał trudności wywołane koronakryzysem, mimo że należące do niego apteki pozostawały otwarte, dzięki oferowaniu niezbędnych produktów. W roku fiskalnych 2020 sprzedaż Boots spadła o prawie 30 proc.

W związku z tym firma WBA została zmuszona do zredukowania swoich prognoz dotyczących wyników firmy w 2021 r. do niskiego jednocyfrowego wzrostu. Jednak apteki Boots wróciły na ścieżkę wzrostów. W trzecim kwartale 2021 r. ich sprzedaż wzrosła o prawie 40 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2020 r. Jak podkreślono podczas ostatniej konferencji inwestorów WBA, grupa jest bardzo zadowolona z wyników Bootsa, a zwłaszcza z kanału online, który rośnie powyżej oczekiwań, ponad dwukrotnie zwiększając sprzedaż w porównaniu do poziomów sprzed pandemii.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony