REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

13 sierpnia 2019, 11:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Japoński producent kosmetyków odnotował wzrost sprzedaży o 6 proc. w pierwszej połowie 2019 r.

Japoński producent kosmetyków odnotował wzrost sprzedaży o 6 proc. w pierwszej połowie 2019 r. (fot. FB Shiseido)

Shiseido opublikowało wyniki za pierwszą połowę roku obrotowego - do 30 czerwca 2019. Japoński producent kosmetyków odnotował wzrost sprzedaży o 6 proc. w ciągu pierwszych sześciu miesięcy do 546,6 mld jenów, w porównaniu do tego samego okresu w 2018 roku, przy jednoczesnym wzroście zysku netto o 10,1 proc.

REKLAMA

Zysk operacyjny Shiseido spadł jednak o 3 proc. z powodu zwiększonych inwestycji w marketing, badania i rozwój oraz w ludzi - zgodnie z planem firmy VISION 2020.

Najważniejsze dla wyników firmy były Chiny i handel detaliczny, osiągając imponujące odpowiednio 15,9 proc. i 17,2 proc. wzrostu. Marki prestiżowe, takie jak Shiseido, Cle de Peau Beaute, IPSA i NARS wyróżniły się ze względu na ich dobre wyniki w Chinach, przekraczając 40 proc. wzrostu.

- Nasz impet przyspieszył w drugim kwartale, co doprowadziło do pozytywnych wyników pierwszej połowy, które są zgodne z naszą prognozą zarówno sprzedaży, jak i zysku operacyjnego - powiedział Michael Coombs, dyrektor finansowy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony