wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W czasie pandemii rośnie wartość marek, które dostarczają niezbędne produkty i usługi

W czasie pandemii rośnie wartość marek, które dostarczają niezbędne produkty i usługi (fot. FB Amazon)

Wartość marki Amazon w 2020 r. wzrosła o 60 proc., a łączna wartość 10 największych firm na świecie przekracza już 1,1 biliona dolarów - wskazują dane przedstawione przez Bankr. Pierwsza dziesiątka firm na świecie ma łączną wartość na poziomie 1,15 bln dolarów liczoną od początku roku.

Amazon odnotował największy wzrost wartości marki od początku roku - o 60 proc. do 200,66 miliardów dolarów. Wartość marki Apple, amerykańskiego giganta technologicznego, wzrosła o 38 proc. do 322,99 miliardów dolarów. Z kolei wartość Microsoft wzrosła o 53 proc. do 166 miliardów dolarów. Na czwartym miejscu jest Google, ze spadkiem wartości o 1 proc. do 165,44 mld dol.

Wartość marki Samsung wzrosła o 2 proc. do 62,28 miliardów dolarów. Na szóstym miejscu znalazł się producent napojów Coca-Cola, ze spadkiem o 10 proc. do 56,89 mld dol. Kolejna pod względem wartości jest marka Toyoty - 51,59 miliardów dolarów, co oznacza spadek o 8 proc.

Z kolei wartość znanej samochodowej marki Mercedes Benz wynosi 49,26 miliardów po spadku o 3 proc., natomiast marka McDonald's  sięga 42,81 mld dol. po spadku o 8 proc. Wartość marki Disneya plasuje się na dziesiątej pozycji i wynosi 40,77 mld dolarów po spadku o 8 proc.

Badanie Bankr wykazało, dlaczego niektóre marki odnotowały znaczny wzrost wartości. Jak czytamy w komentarzu: "Warto wspomnieć, że Amazon pokazał swoje mocne strony po pokonaniu wcześniejszych obaw, że nie sprosta rosnącym wymaganiom w zakresie dostaw do domu. Początkowo logistyka dostaw do domu firmy była napięta. Możliwość zarządzania zmieniającym się środowiskiem była bonusem dla Amazona. Ogólnie rzecz biorąc, boom zakupów internetowych wywołany lockdownem przyniósł również prosperity firmom logistycznym i spedycyjnym."

W badaniu uwzględniono również największe wzrosty wartości marki w 2020 r. Amazon jest na szczycie z 60 proc. za nim plasuje się Microsoft z 53 proc., a Spotify jest trzeci ze wzrostem o 52 proc. Wartość marki Netlifx wzrosła o 41 proc., podobnie jak w przypadku Adobe. Inne czołowe marki obejmują; PayPal (38 proc.), Salesforce.com (34 proc.), Nintendo (31 proc.) i Mastercard (17 proc.).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony