REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021

KONSUMENT i TRENDY

 

25 marca 2021, 16:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zakup kosmetyku poprawić może nasz nastrój aż o 62 proc.

Zakup kosmetyku poprawić może nasz nastrój aż o 62 proc. (fot. Shutterstock)

Osoby kupujące produkty kosmetyczne mają jeszcze jeden powód, aby kupować swoje ulubione produkty w internecie. Badanie wykazało, że kupowanie produktów kosmetycznych nie tylko pomaga konsumentom dobrze wyglądać, ale także poprawia ich samopoczucie. Zakup palety cieni do powiek może poprawić nastrój klienta aż o 62 proc.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

Nowe badanie ujawnia, że ​​zakupy produktów kosmetycznych sprawiają, że klienci są szczęśliwsi. Uczestnicy badania przeprowadzonego przez money.co.uk, zostali poproszeni o wypełnienie testu Brief Mood Intensity Scale (BMIS) i zarejestrowanie intensywności dziesięciu różnych emocji po dokonaniu zakupu online.

Intensywności każdej emocji przypisano ocenę opartą na pozytywności, z maksymalnym wynikiem 500 punktów za pozycję. Wyniki wskazują, że zakup palety cieni do powiek zwiększa pozytywne emocje kupujących o 62 proc., a świeca zapachowa poprawia nastrój kupujących o 61 proc.

- Zakupy online mogą nas uszczęśliwiać dzięki kilku różnym mechanizmom. Po pierwsze, nawet w świecie obfitości wciąż ewolucyjnie jesteśmy przygotowani do rozważania niedoboru. Z tego powodu zdobywanie nowych przedmiotów, zwłaszcza przecenionych lub ograniczonych, zwykle nas uszczęśliwia i daje poczucie, że zaspokoiliśmy potrzebę i potencjalnie uniknęliśmy przyszłego zagrożenia - skomentował konsultant ds. dobrego samopoczucia i psycholog Lee Chambers.

Zdaniem Catherine Hilley, ekspertki money.co.uk, ​​osoby poszukujące przyjemności, które nie są obecnie w stanie zarezerwować wakacji, mogą szukać komfortu podczas zakupów online.

- Nasze badania pokazują, jak małe zakupy mogą pozytywnie zwiększyć emocje klientów, czego wszyscy potrzebujemy od ponad roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony