REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

KONSUMENT i TRENDY

 

23 marca 2020, 11:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Wszyscy wiemy o gromadzeniu papieru toaletowego w każdym kraju dotkniętym koronawirusem, ale to tylko jedna z wielu fal uderzeniowych w sprzedaży detalicznej. Mnóstwo pracowników izoluje się i po raz pierwszy pracuje w domu, co doprowadziło do spadku sprzedaży kosmetyków i wzrostu sprzedaży książek i prezerwatyw. Oto konkretne dane z USA.

REKLAMA
W ostatnim czasie wiele osób radykalnie zmieniło swój styl życia i zachowania zakupowe

W ostatnim czasie wiele osób radykalnie zmieniło swój styl życia i zachowania zakupowe (fot. Adobe)

To tylko niektóre z ustaleń Catalina Marketing, dostawcy danych wywiadowczych dla marek CPG i sprzedawców detalicznych, który opublikował najnowsze dane dotyczące wpływu COVID-19 na sprzedawców detalicznych. Dane niemal w czasie rzeczywistym Cataliny pochodzą z ogromnej bazy danych z trzech lat dotyczących zakupów.

- Wyjścia do sklepów zaczęły rosnąć około 1 marca, ale tak naprawdę osiągnęły szczyt około 13 marca. W tygodniu kończącym się 14 marca całkowita sprzedaż w dolarach na sklep wzrosła o 60 procent -  mówi dyrektor ds. marketingu Catalina, Marta Cyhan.

Co kupowali klienci? Przede wszystkim papier toaletowy: wzrost o 379 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Inne ogromne wzrosty sprzedaży dotyczyły podstawowych artykułów spożywczych i środków czyszczących. Mleko w proszku wzrosło o 375 procent, a zupy w proszku o 235 procent. Wybielacz chloru wzrósł o 375 procent, a mydła o 218 procent.

W ostatnim czasie wiele osób radykalnie zmieniło swój styl życia. Firmy zaczęły masowo pozwalać pracownikom pracować z domu, podczas gdy lokalne samorządy nakazały ludziom schronienie się w swoim miejscu zamieszkania. Miało to ogromny wpływ na sprzedaż w wielu kategoriach.

Przy mniejszej liczbie osób chodzących do biura, zapotrzebowanie na produkty do pielęgnacji ciała jest mniejsze. Sprzedaż szminek spadła o 23 procent, pędzli i aplikatorów o 20 procent, depilatorów o 18 procent, a perfumy kobiecych o 12 procent.

Ludzie, którzy utknęli w domu, być może na wiele tygodni, szukali produktów, które pomogą zabić czas - sprzedaż książek wzrosła o 42 procent, akcesoria do palenia o 29 procent, prezerwatywy o 25 procent, a gry i puzzle o 23 procent.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony