REKLAMAWebinar Relex WH baner głowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

7 marca 2023, 09:34wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zalando to jedna z wiodących europejskich platform modowych i lifestylowych, która oferuje także kosmetyki. Wśród wielu światowych marek są też polskie

Zalando to jedna z wiodących europejskich platform modowych i lifestylowych, która oferuje także kosmetyki. Wśród wielu światowych marek są też polskie (fot. zalando.pl)

Zalando w ubiegłym roku odnotowało wzrost liczby klientów, członków programu lojalnościowego Plus oraz użytkowników programu partnerskiego. W efekcie mimo trudnego otoczenia ekonomicznego platformie udało się zrealizować założenia całorocznej prognozy. W 2023 roku firma skupi się na wzroście rentowności, upraszczając organizację na rzecz innowacyjności i szybkości działania.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Zalando, jedna z wiodących europejskich platform modowych i lifestylowych, realizuje strategię wzrostu liczby klientów, a także pogłębiania z nimi relacji. W ubiegłym roku liczba aktywnych klientów wzrosła o 6 proc., do ponad 51 milionów, a program lojalnościowy Zalando – Plus, w porównaniu z rokiem poprzednim ponad dwukrotnie zwiększył liczbę członków – do ponad 2 mln.

– Rok 2022 był niewątpliwie rokiem pełnym wyzwań, a jednocześnie wyjątkowym. Świętowaliśmy 10-lecie obecności Zalando w Polsce – jednym z najważniejszych dla nas rynków, na którym nadal chcemy inwestować. Cieszymy się, że nasze starania są doceniane przez polskich klientów, dzięki czemu Zalando jest najpopularniejszą marką modową w Polsce  komentuje Daniel Rogiński, general manager CEE Zalando.

Czytaj też: Zalando buduje kolejne centra logistyczne w Polsce

Aktualnie na Zalando dostępne jest już ponad 100 polskich marek, które – dzięki tej współpracy –  rozwijają się nie tylko w Polsce, lecz także na pozostałych 24 rynkach, na których Zalando działa. W dziale Beauty są to m.in. Glov, Joko, Orientana czy Zew for Men.  

W tym roku firma będzie kontynuowała inwestycje w strategiczne priorytety, takie jak selekcja odpowiedniego asortymentu i otwarcie infrastruktury logistycznej dla partnerów. Celem jest wzrost GMV do 1-7 proc., przychody między -1-4 proc., skorygowany EBIT w wysokości między 280 mln a 350 mln euro.

Czytaj też: Już 75 proc. Polaków kupuje na największych platformach zakupowych

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony