REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Stacjonarny sklep Zalando Beauty w Berlinie

Stacjonarny sklep Zalando Beauty w Berlinie (fot. materiały prasowe)

Do 2025 r. Zalando wyeliminuje 80 procent emisji dwutlenku węgla z działalności własnej i 40 procent z produkcji marek własnych – zadeklarowała firma zarządzająca wiodąca europejska platforma modową i lifestyle’ową, oferującą także kosmetyki.

REKLAMA

Do 2025 r. Zalando wyeliminuje 80 procent emisji dwutlenku węgla z działalności własnej i 40 procent z produkcji marek własnych – zadeklarowała firma.

Zalando SE, wiodąca europejska platforma modowa i lifestyle’owa, ogłasza swoje cele SBT w ramach działań na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych zgodnie z granicą 1,5 stopnia Celsjusza wyznaczoną w Porozumieniu Paryskim. Do 2025 r. firma planuje zmniejszyć operacyjną emisję dwutlenku węgla z działalności własnej o 80 proc. i o 40 proc. z produkcji marek własnych.

Aby wyjść poza własną działalność i pozytywnie wpłynąć na cały łańcuch wartości, Zalando zobowiązuje się do tego, aby 90 proc. jego kluczowych partnerów wyznaczyło sobie cele SBT dla osiągnięcia niższej emisji dwutlenku węgla.

Zalando jest pierwszą platformą na świecie, która wyznaczyła cele w oparciu o badania naukowe zatwierdzone przez niezależną organizację Science Based Targets, która ocenia cele firm i zapewnia ich zgodność z Porozumieniem Paryskim. Ze względu na model i skalę platformy firmy, wyznaczenie celów może potencjalnie wpłynąć na znaczną część branży modowej i większość partnerów Zalando.

Ze względu na model i skalę platformy firmy, wyznaczenie celów może potencjalnie wpłynąć na znaczną część branży modowej i większość partnerów Zalando.

„Zatwierdzenie naszych celów SBT jest ważnym kamieniem milowym dla naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Uważamy, że istnieje wyraźny związek między zrównoważonym rozwojem, a dalszym sukcesem komercyjnym w sprzedaży internetowej artykułów modowych - mówi Kate Heiny, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Zalando SE. „Globalna pandemia koronawirusa pokazała nam, jak elastyczna i szybka może być gospodarka, gdy potrzebne są zmiany, i powinniśmy wykorzystać tę lekcję w kwestii zrównoważonego rozwoju. To dobry czas na stworzenie jasnej strategii zrównoważonego rozwoju i wyznaczenie ambitnych celów. Jako platforma chcemy robić więcej, dlatego nie ograniczyliśmy naszych celów do własnego biznesu, ale połączymy siły z naszymi partnerami.

Zalando jest wiodącą w Europie platformą modową i lifestyle’ową. Założona w Berlinie w 2008 roku dostarcza pełen asortyment modowy do ponad 32 milionów klientów na 17 rynkach, oferując odzież, obuwie, akcesoria oraz produkty kosmetyczne. 

Zalando sprzedaje kosmetyki od 2028 r.  W 2019 r. platforma beauty jest dostępna na polskim rynku. Firma zadowolona z efektów sprzedaży rozszerza ją na kolejne kraje. Czytaj więcej: Zalando zadowolone ze sprzedaży kosmetyków w Polsce.  W Berlinie Zalando prowadzi swój stacjonarny sklep, gdzie klienci mogą testować kosmetyki i korzystać z porad specjalistów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony