REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

21 marca 2023, 09:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Tytuł członka honorowego Galerii Sław Przedsiębiorców Rodzinnych dla założyciela sieci DM odebrał Christoph Werner, jego syn i następca na stanowisku prezesa firmy

Tytuł członka honorowego Galerii Sław Przedsiębiorców Rodzinnych dla założyciela sieci DM odebrał Christoph Werner, jego syn i następca na stanowisku prezesa firmy (fot. materiały prasowe )

Prof. Götz W. Werner, założyciel drogeryjnej sieci DM, został pośmiertnie wprowadzony do Galerii Sław Przedsiębiorców Rodzinnych. Wyróżnienie jest od 14 lat przyznawane w uznaniu osiągnięć przedsiębiorczych przez Handelsblatt, niemiecki dziennik biznesowo-finansowy.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Nieco ponad rok po jego śmierci prof. Götza W. Wernera, założyciela drogeryjnej sieci DM, Handelsblatt, niemiecki dziennik biznesowo-finansowy przyznał mu tytuł członka honorowego Galerii Sław Przedsiębiorców Rodzinnych. Nagrodę odebrał jego syn i następca na stanowisku prezesa DM – Christoph Werner.

Czytaj też: Zmarł założyciel dm, prof. Götz W. Werner

Co roku Handelsblatt przyznaje to wyróżnienie kilku wybranym przedsiębiorcom w uznaniu ich osiągnięć. Honorowe członkostwo w Galerii Sław jest wyrazem uznania dla dzieła życia Götza W. Wernera, który stworzył firmę zaangażowaną społecznie i zorientowaną na ludzi.

Dla mojego ojca bardzo ważne było zaufanie do otaczających go ludzi i delegowanie im odpowiedzialności. Był przekonany, że zaufanie stymuluje zdolności człowieka i umożliwia rozwój jednostki. Dzięki temu społeczność staje się silniejsza. To było sednem jego filozofii i jestem przekonany, że jest i pozostanie bardzo ważnym czynnikiem długoterminowego sukcesu i rentowności naszej firmy – powiedział Christoph Werner.

Przywołał tez słowa ojca, który mawiał:

Każdy pracownik z zasady chce dawać z siebie wszystko. Musisz tylko pozwolić mu rozwijać swoje umiejętności – Götz W. Werner

Götz W. Werner otworzył pierwszy market DM w Karlsruhe w 1973 roku, ustanawiając tym samym ideę tanich artykułów drogeryjnych oferowanych w samoobsługowych sklepach. Ze swojego biznesu stworzył sieć działającą na skalę międzynarodową. Kształtował firmę przez około 45 lat jako dyrektor zarządzający i członek rady nadzorczej.

Pełnił też funkcję kierownika Katedry Przedsiębiorczości na Uniwersytecie w Karlsruhe oraz jako autor kilku prac inicjował i promował różne debaty społeczne, w szczególności dotyczące bezwarunkowego dochodu podstawowego.

Tego lata DM będzie obchodzić swoje 50-lecie. W Polsce sieć działa od kwietnia 2022 r. i ma już 11 sklepów.

Czytaj też: 11 drogerii dm w Polsce i druga w Krakowie 

Handelsblatt organizuje Galerię Sław Przedsiębiorców Rodzinnych od 14 lat. Co roku wprowadzani są do niej wybrani czołowi przedsiębiorcy. Oprócz przedstawicieli redakcji w skład jury wchodzą również przedstawiciele KPMG, jako głównego sponsora Galerii Sław, oraz innych znanych firm. Oprócz Götza W. Wernera, Handelsblatt uhonorował w tym roku również Jürgena Heindla z Progroup i Natalie Mekelburger z Coroplast.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony