REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

WYDARZENIA I PREMIERY

 

22 sierpnia 2019, 13:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Małgorzata Ohme opowiedziała o konsekwencjach emocjonalnych i społecznych wynikających ze złego stanu zębów

Małgorzata Ohme opowiedziała o konsekwencjach emocjonalnych i społecznych wynikających ze złego stanu zębów (fot. mat.prasowe/Oral-B)

21 sierpnia odbyło się spotkanie prasowe "Zęby na 6-tkę!" zorganizowane przez markę Oral-B. Na konferencji zaprezentowano najnowszy raport na temat stanu zdrowia jamy ustnej dzieci w Polsce, zrealizowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.

REKLAMA

W spotkaniu wzięły udział: psycholog Małgorzata Ohme, która opowiedziała o konsekwencjach emocjonalnych i społecznych wynikających ze złego stanu zębów i sposobach kształtowania zdrowych nawyków od najmłodszych lat, lekarz dentysta Beata Golan, dyrektor ds. naukowych Blend-a-Med Oral-B, która omówiła jakie kroki należy podjąć, aby jak najlepiej zadbać o uśmiechy maluchów oraz zaprezentowała nowe produkty marki Oral-B i prof. Maria Mielnik- Błaszczak, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, która przedstawiła wpływ higieny jamy ustnej na ogólny stan zdrowia dziecka. 

Raport o stanie zębów polskich dzieci pokazał dramatyczny problem z próchnicą. Wyniki ogólnopolskiego Monitoringu Stanu Zdrowia Jamy Ustnej i Jego Uwarunkowań realizowanego od 1997 roku wskazują, że w Polsce próchnica ma tendencję wzrostową wraz z wiekiem dzieci - od 41,1 proc. u dzieci w wieku 3 lat (2017 rok) do 76,8 proc. w grupie dzieci 5-letnich (2016 rok), 81,6 proc. w grupie 6-latków (2018 rok) 89,4 proc. wśród 7-latków (2016 rok) aż do 93,2 proc. u młodzieży 18-letniej (2017 rok).

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony