REKLAMARetail Trends_banner główny

PRAWO I FINANSE

PRAWO

 

15 listopada 2021, 13:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Pandemia wymusiła zmiany w zasadach świadczenia pracy. Czas na zmiany w prawie.

Pandemia wymusiła zmiany w zasadach świadczenia pracy. Czas na zmiany w prawie. (fot. Shutterstock)

Pandemia zmieniała nasz system pracy. To, że często pracujemy zdalnie i oszczędzamy czas na dojazdach do biura miewa także swoje gorsze strony. Zaciera się granica między czasem na pracę i odpoczynek. Maile i smsy służbowe o późnych godzinach to już norma, ale Portugalczycy powiedzieli dość i ustanowili nowe prawo, które zakazuje kontaktu z pracownikiem poza określonymi godzinami jego pracy – informuje portal gazetaprawna.pl 

REKLAMARetail Trends_belka w artykułach

Od grudnia szefowie firm działających na terenie Portugalii nie będą mogli kontaktować się z podległymi im pracownikami po zakończeniu ich godzin pracy. Przełożeni nie będą mogli wysyłać podwładnym nie tylko maili, ale również smsów. 

Z zatwierdzonego 5 listopada br. pakietu przepisów wynikają dodatkowe obowiązki pracodawcy. Nałożono obowiązek pokrywania przez władze firm wydatków pracownika w miejscu, w którym wykonuje on telepracę. Nowością jest też obowiązek organizowania - co najmniej raz na dwa miesiące spotkań całej załogi spółki, której personel wykonuje obowiązki w sposób zdalny.

Pakiet przyjętych przepisów pod nazwą „Prawo do odpoczynku” jest efektem nasilonego w Portugalii zjawiska telepracy w warunkach pandemii Covid-19. Przewidziano kary dla spółek zatrudniających co najmniej 10 osób, które w godzinach odpoczynku pracownika próbują nawiązywać z nim kontakt.

Przeczytaj również: Czy prawo zobliguje sprzedawców to przyjmowania gotówki?

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony