StoryEditor

Super-Pharm i jej klienci będą wspierać organizacje charytatywne

Super-Pharm będzie przekazywać co roku towary o wartości 1 mln zł do organizacji charytatywnych. Również klienci tej drogeryjnej sieci będą mieli okazję zaangażować się społecznie przekazując punkty zebrane w programie lojalnościowym Klub LifeStyle na cele dobroczynne.

Współcześni konsumenci mają zdecydowanie większą wrażliwość społeczną, co potwierdzają m.in. badania CBOS wskazujące, że aż 70 proc. Polaków uważa, że „trzeba być wrażliwym i gotowym do pomocy”. Sprawia to, że programy lojalnościowe dotychczas kojarzące się przede wszystkim z możliwością dokonania tańszych zakupów lub odebrania produktów za darmo, starają się tak rozwijać swoje funkcjonalności, aby spełniać wymagania stawiane przez użytkowników.

W rezultacie miejsce generatorów punktów wymienianych na zniżki i nagrody zajmują wielofunkcyjne systemy. Jak ten proces wygląda w praktyce, pokazują zmiany wprowadzone przez Super-Pharm w Klubie LifeStyle.

W wyniku wprowadzonych modyfikacji użytkownicy programu LifeStyle sieci Super-Pharm otrzymali dostęp do rozbudowanej aplikacji, za pośrednictwem której będą mogli m.in. przekazywać zdobyte punkty na organizacje charytatywne – Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz „Boskie Matki – Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie!”.

Klub LifeStyle był jednym z prekursorów programów lojalnościowych w Polsce. Z tej pozycji możemy bardzo dokładnie zaobserwować, jak wielkie zmiany zaszły w tym segmencie rynku. Coraz większe grono konsumentów zamiast gromadzić punkty z myślą o konkretnych gratyfikacjach dla siebie, pragnie się nimi dzielić. Z tego powodu od początku planowania zmian w Klubie LifeStyle naszym priorytetem było stworzenie możliwości wspierania organizacji charytatywnych – mówi Adam Kołodziejczyk, prezes zarządu Super-Pharm Poland.

Dodatkowo, w ramach wsparcia organizacji charytatywnych Super-Pharm raz do roku przekaże darowiznę w postaci towarów o łącznej wartości 1 mln złotych, które wspomogą realizację celów statutowych i codzienną działalność fundacji. Klubowicze na bieżąco będą informowani o działaniach oraz akcjach specjalnych wszystkich trzech partnerów społecznych m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych Super-Pharm.

W ramach nowej odsłony Klubu LifeStyle użytkownicy będą mieli więcej możliwości wymiany zdobytych punktów. Pierwszą z nowości jest możliwość odebrania wybranej nagrody w całości za punkty LifeStyle, bez konieczności gotówkowej dopłaty. Drugą – przekazywanie zebranych punktów na cele charytatywne.

W codziennym korzystaniu z Klubu LifeStyle największą nowością będzie zmieniona, rozbudowana aplikacja, która stała się innowacyjnym sercem wprowadzanych modyfikacji. Będzie ona wirtualną kartą członkowską

Koncepcja Super-Pharm, łącząca aptekę, drogerię oraz perfumerię, zrodziła się w Kanadzie w latach 60. XX wieku. W Polsce pierwszy Super-Pharm powstał 18 lat temu. Obecnie jest to 78 placówek w całym kraju oraz sklep internetowy –  superpharm.pl. 

 
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Oriflame „zatrudniło” 400 robotów w swoim nowootwartym magazynie
Na zdjęciu od lewej do prawej: Lara Wink, Menedżer ds. Operacji i Obsługi Klienta Oriflame UK & Ireland, Sofia Radomska, Dyrektor Zarządzająca Oriflame Cosmetics UK & Ireland, Khalil Ashong, Dyrektor Krajowy UK w Active Ants oraz Bianca Cruceru, Menedżer ds. Rozwoju Biznesu UK w Active Ants.Active Ants

Szwedzka marka kosmetyczna Oriflame zainicjowała partnerstwo z firmą Active Ants, specjalizującą się w automatyzacji procesów realizacji zamówień. Nowootwarty magazyn w Wielkiej Brytanii ma na celu znaczną poprawę dokładności i efektywności realizacji zamówień, jednocześnie stawiając na zrównoważony rozwój.

Oriflame, szwedzka marka kosmetyczna, ogłosiła nawiązanie współpracy z Active Ants w związku z otwarciem nowego, zaawansowanego technologicznie magazynu w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, zajmujący ponad 250 000 stóp kwadratowych, został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu pojemności i efektywności procesów magazynowych. Dzięki zastosowaniu rozwiązania AutoStore, magazyn może pomieścić ponad 180 000 pojemników, a za procesy kompletacji i pakowania odpowiedzialne będą roboty Active Ants, które obsłużą około 85 proc. zamówień.

Dzięki tej innowacyjnej automatyzacji, Oriflame spodziewa się zwiększenia dokładności realizacji zamówień do poziomu 99,9 proc., co stanowi znaczący postęp w porównaniu do tradycyjnych metod. Co więcej, tempo realizacji zamówień ma wzrosnąć o 50 proc., co pozwoli firmie na szybszą obsługę klientów i dalszy rozwój na rynku brytyjskim. W pełni zautomatyzowane procesy, wspierane przez 400 robotów, przyczynią się również do zmniejszenia zużycia energii magazynu do 100 watów na godzinę.

Magazyn Oriflame został także wyposażony w szereg rozwiązań proekologicznych, takich jak panele słoneczne na dachu, system zbierania i wykorzystywania wody deszczowej oraz technologię, która pozwala na zmniejszenie zużycia kartonu o 40 proc.. W momencie osiągnięcia pełnej zdolności operacyjnej, magazyn zatrudni ponad 250 osób, które będą współpracować z robotami, tworząc zrównoważony i wydajny ekosystem logistyczny.

Czytaj także: Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
20.08.2024 13:48
Empik testuje empikomaty – własne automaty paczkowe
Empikomat - automat paczkowy Empiku. Na razie wprowadzony testowo do czterech salonów tej siecifot. Empik

Empik testuje własne automaty paczkowe. Na razie znalazły się one w czterech salonach Empiku. Jeśli klienci je zaakceptują – pojawią się w kolejnych.

Empik – sieć detaliczna i platforma marketplace – odpowiada na preferencje polskich konsumentów, którzy sami lubią odbierać towary zamówione online w dowolnym czasie i miejscu, i wprowadza własne automaty paczkowe.

Empikomaty – jak je nazywa – stanęły obecnie w czterech miejscach, gdzie Empik ma swoje salony: w Legionowie przy ul. Piłsudskiego oraz w centrach handlowych Warszawa Wola Park, Grudziądz Alfa i Włocławek City.

Na razie klienci sami nie mogą wybrać tej opcji dostawy kupując na empik.com. Jeśli jednak zamówienie z odbiorem w salonie salonie spełnia podstawowe kryteria, takie jak wymiary, liczba sztuk czy forma płatności, zostanie ono umieszczone w skrytce empikomatu. Po fazie testowej, jeśli usługa przypadnie do gustu klientom, empikomaty zostaną wprowadzone do kolejnych salonów Empiku.

Jak podaje detalista, pierwsze efekty testów wyglądają obiecująco – ponad 75 proc. klientów, którzy skorzystali z tej formy odbioru, pozytywnie oceniło to doświadczenie i woli odbierać przesyłkę z automatu niż w kasie.

Czytaj także: Empik wprowadza pilotażowo płatności przez skanowanie tęczówki oka

Wydaje się to oczywiste. Odbiór przy kasie wiąże się z oczekiwaniem w kolejce i całą procedurą obsługi. Natomiast jeśli empikomaty działają tak jak paczkomaty InPostu to odbiór przesyłki powinien potrwać kilka sekund. Rozwiązanie to nie tylko jest wygodne dla klientów ale również powinno ułatwić obsłudze salonów Empik zarządzanie zamówieniami złożonymi online.

Grupa Empik to firma handlowa działająca w modelu omnichannel. Posiada 350 stacjonarnych salonów oraz e-sklep i marketplace. Rocznie przez wszystkie kanały zakupy w Empiku robi 7 mln Polaków na kwotę 3 mld zł. Empik oferuje ponad 15 mln produktów w ponad 20 kategoriach – m.in. książki, zabawki, art. papiernicze, produkty cyfrowe, zdrowie i uroda, elektronika, dom i ogród czy sport. Niedawno Empik wprowadził markę własną w kosmetykach i produktach do domu. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. wrzesień 2024 21:22