StoryEditor
Eksport
15.05.2023 00:00

10 najpopularniejszych produktów do pielęgnacji skóry w 2023 r. – ranking Landys Chemist

Na podium stanęły marki Elemis, Charlotte Tilbury i The Ordinary. / materiały Landys Chemist
Eksperci od pielęgnacji skóry i urody z sieci sklepów Landys Chemist przeanalizowali trendy i zainteresowanie publicznymi wyszukiwaniami, aby zidentyfikować największe marki i trendy w branży produktów do pielęgnacji skóry w tym roku. Dane użyte do stworzenia rankingu pochodzą z wyszukiwarek i przeglądu treści online.

Listy popularnych marek i produktów do pielęgnacji skóry zostały opracowane na podstawie różnych artykułów. Firma Landys Chemist, właściciel sieci sklepów stacjonarnych i online, przepuściła je przez Planer słów kluczowych Google, aby znaleźć liczbę rocznych wyszukiwań w Google między marcem 2021 a lutym 2022, a także wyszukiwań między marcem 2022 a lutym 2023. Następnie procentowa zmiana liczby wyszukiwań między dwoma 12-miesięcznymi okresami obliczono okresy. Dane zostały pozyskane bez podziału na regiony geograficzne.

W sekcji dotyczącej marek znaleziono również liczbę obserwujących na Instagramie każdej marki i użyto „kalkulatora zaangażowania na Instagramie”, aby odkryć wskaźnik zaangażowania dla każdej marki. Każdej marce lub produktowi przyznano następnie znormalizowaną ocenę w skali do dziesięciu dla każdego czynnika, zanim obliczono średnią z tych ocen.
 


Jeśli chodzi o konkretne produkty, to na podium stanęły:

1. Elemis Cleansing Balm, 356 700 rocznych wyszukiwań w Google:

Najczęściej wyszukiwanym produktem w Google jest viralny Balsam oczyszczający Elemis. W okresie od marca 2022 do lutego 2023 roku ten produkt został wyszukany w Google prawie 357 000 razy. Jest to najlepiej sprzedający się produkt Elemis i zmienia się w trakcie użytkowania w trzy unikalne tekstury. Pierwszym z nich jest odżywczy balsam, drugim olejek oczyszczający, a trzecim nawilżające mleczko do demakijażu.

2. Magiczny krem Charlotte Tilbury, 292 300 rocznych wyszukiwań w Google:

Brytyjska wizażystka Charlotte Tilbury założyła markę, która nosi jej imię już dziesięć lat temu i od tego czasu ogromnie się rozwinęła, wprowadzając na rynek szereg produktów, które szturmem podbiły branżę kosmetyczną i zarobiły prawie 225 milionów funtów w samym 2021 roku. Jednym z ich produktów premium jest Charlotte‘s Magic Cream, który online jest bardzo chwalony za nawilżanie i pełniejszy wygląd skóry.

3. The Ordinary Niacinamide, 170 700 rocznych wyszukiwań w Google:

Firma The Ordinary skincare oferuje kolekcję zabiegów opartych na składnikach, które o udowodnionym działaniu odżywiają i chronią skórę. Według ich własnych słów „w kategorii funkcjonalnego piękna uczciwość jest rzadkością”, a ta uczciwość oferowania skromnych, ale skutecznych produktów do pielęgnacji skóry robi dokładnie to, co mówi na puszce. Niacynamid to forma witaminy B3 występująca w wielu produktach spożywczych i często stosowana w suplementach diety, stosowana na skórę jest przydatna w walce z trądzikiem i zapewnia jaśniejszą cerę.
 

W raporcie znalazły się również informacje i rankingi dotyczące najbardziej zyskujących popularności marek (Drunk Elephant, CeraVe, Tatcha), marek najbardziej popularnych na Instagramie (Estée Lauder, Clinique, Drunk Elephant), marek z największym zaangażowaniem followersów na Instagramie (Alpyn Beauty, Augustinus Bader, Golde), oraz najbardziej zyskujących na popularności produktów (Embryolisse Lait Creme Concentrate, The Ordinary Glycolic Acid, Cosrx Snail Mucin).

Czytaj także: Ranking 10 najbardziej dochodowych marek beauty. Estée Lauder w czołówce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
02.07.2024 11:47
Uwaga eksporterzy: Pakistan winduje opłaty regulacyjne na importowane kosmetyki
Polskie marki coraz więcej produktów eksportują do Azji.Getty Images Signature
Od 1 lipca w Pakistanie znacząco wzrosną ceny kosmetyków, perfum oraz innych produktów kosmetycznych. Rząd federalny nałożył lub zwiększył opłaty regulacyjne na różne importowane towary, co bezpośrednio wpłynie na ceny tych produktów.

Federalna Rada ds. Przychodów (FBR) w Islamabadzie wydała nowe rozporządzenie SRO.928(I)/2024, zastępujące poprzednie SRO 966(l)12022, wprowadzając opłaty regulacyjne na importowane towary, w tym kosmetyki. Importowane perfumy i spraye będą podlegały 20-procentowemu cłu regulacyjnemu, co oznacza znaczny wzrost cen tych produktów na rynku.

Wprowadzenie tak wysokiego cła ma na celu ograniczenie importu i promowanie lokalnych producentów. Jednocześnie kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci, róże i podkłady, będą obciążone jeszcze wyższym, 55-procentowym cłem regulacyjnym. Tak drastyczne zwiększenie opłat na te towary prawdopodobnie wpłynie na dostępność i ceny kosmetyków importowanych, co może skłonić konsumentów do poszukiwania alternatyw na rynku krajowym.

Podobnie wysokie cła będą dotyczyć innych produktów kosmetycznych i higienicznych. Importowany krem do golenia i mydło do golenia zostaną objęte 50-procentowym cłem regulacyjnym, co z pewnością przełoży się na wyższe koszty dla użytkowników tych produktów. Również preparaty do higieny jamy ustnej lub zębów, takie jak pasty do zębów, proszki do mocowania protez oraz przędza używana do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych (nić dentystyczna), będą podlegały 50-procentowemu cłu regulacyjnemu. Wzrost tych opłat może wpłynąć na codzienne wydatki związane z higieną osobistą, zmuszając konsumentów do poszukiwania tańszych, lokalnych alternatyw.

Czytaj także: Polska Na Tle: Polska na 11. miejscu na świecie pod względem wartości eksportu kosmetyków

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
06.05.2024 16:08
Rosja poszerza rejestr kosmetyków oclonych na poziomie 35 proc. Na liście produkty z Polski
Rząd Federacji Rosyjskiej usiłuje skłaniać rodzimych producentów do zwiększenia produkcji poprzez nakładanie wyższych ceł na importowane kosmetyki.Wiadomości Kosmetyczne
Według informacji przekazanych przez portal RBC, rząd Federacji Rosyjskiej zdecydował się na rozszerzenie listy kosmetyków objętych cłem w wysokości 35 proc. Na nowej liście znajdują się produkty kosmetyczne importowane z Hiszpanii, Japonii, Niemiec oraz Polski.

Decyzją rządu Rosji została poszerzona lista kosmetyków oraz wyrobów perfumeryjnych, na które nałożono cło importowe w wysokości 35 proc., dotyczy to produktów pochodzących z krajów uznanych za "nieprzyjazne". W efekcie, pod restrykcje celną wpadają, jak donosi portal RBC, pasty do zębów z Hiszpanii i Japonii, lakiery do włosów z Polski oraz produkty do golenia z Niemiec. Ministerstwo Przemysłu i Handlu wskazuje, że takie działanie umożliwi dalszy wzrost produkcji krajowej o około 10 proc. rocznie, bazując na dotychczasowej dynamice oraz realizacji projektów lokalizacji produkcji surowców i opakowań.

image
Mapa świata wskazująca na niebiesko kraje, które zdaniem rządu rosyjskiego „dokonują wrogich aktów w stosunku do obywateli Rosji i rosyjskich podmiotów gospodarczych”, a na pomarańczowo te, które „dokonują wrogich aktów w stosunku do rosyjskich dyplomatów”.
Rząd Federacji Rosyjskiej

Nowe regulacje wchodzą w życie tydzień po opublikowaniu dekretu i obowiązują do końca bieżącego roku.

Po wycofaniu się firm zachodnich z rynku, producenci i sprzedawcy kosmetyków w Rosji spodziewali się znacznego wzrostu popytu na rodzime produkty. Jednakże, kombinacja czynników geopolitycznych i sankcji doprowadziła do trudności w dostawach surowców potrzebnych do produkcji kosmetyków w Rosji. Według prezesa firmy kosmetycznej Mixit, Andrieja Kryszniewa, wszystkie duże rosyjskie firmy kosmetyczne, zarówno te produkujące własne, jak i te korzystające z produkcji kontraktowej, opierały się na europejskich surowcach z Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Według BusinessStat, około 60-70 proc. składników używanych w rosyjskim przemyśle kosmetycznym było wcześniej importowane. Największe trudności dotyczyły surowców do kosmetyków kolorowych, zwłaszcza pigmentów do tuszy do rzęs i pomadek; rosyjskie zamienniki nadal nie dorównują zagranicznym komponentom, zauważyli analitycy.

Ministerstwo Przemysłu i Handlu zapewniło, że rynek nie stoi w obliczu znaczącego ograniczenia w dostępności importowanych perfum i kosmetyków. W sierpniu 2022 roku resort poszerzył listę produktów, które mogą być importowane do Rosji w ramach tzw. importu równoległego, czyli bez konieczności uzyskania zgody właścicieli marek. Na tej liście znalazły się produkty wielu znanych zagranicznych marek, takich jak Lancôme, Yves Saint Laurent, Valentino, Giorgio Armani i inne.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

Czytaj także: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy: MAC, odejdźcie od nazwy Russian Red

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. lipiec 2024 07:37