StoryEditor
Eksport
15.05.2023 00:00

10 najpopularniejszych produktów do pielęgnacji skóry w 2023 r. – ranking Landys Chemist

Na podium stanęły marki Elemis, Charlotte Tilbury i The Ordinary. / materiały Landys Chemist
Eksperci od pielęgnacji skóry i urody z sieci sklepów Landys Chemist przeanalizowali trendy i zainteresowanie publicznymi wyszukiwaniami, aby zidentyfikować największe marki i trendy w branży produktów do pielęgnacji skóry w tym roku. Dane użyte do stworzenia rankingu pochodzą z wyszukiwarek i przeglądu treści online.

Listy popularnych marek i produktów do pielęgnacji skóry zostały opracowane na podstawie różnych artykułów. Firma Landys Chemist, właściciel sieci sklepów stacjonarnych i online, przepuściła je przez Planer słów kluczowych Google, aby znaleźć liczbę rocznych wyszukiwań w Google między marcem 2021 a lutym 2022, a także wyszukiwań między marcem 2022 a lutym 2023. Następnie procentowa zmiana liczby wyszukiwań między dwoma 12-miesięcznymi okresami obliczono okresy. Dane zostały pozyskane bez podziału na regiony geograficzne.

W sekcji dotyczącej marek znaleziono również liczbę obserwujących na Instagramie każdej marki i użyto „kalkulatora zaangażowania na Instagramie”, aby odkryć wskaźnik zaangażowania dla każdej marki. Każdej marce lub produktowi przyznano następnie znormalizowaną ocenę w skali do dziesięciu dla każdego czynnika, zanim obliczono średnią z tych ocen.
 


Jeśli chodzi o konkretne produkty, to na podium stanęły:

1. Elemis Cleansing Balm, 356 700 rocznych wyszukiwań w Google:

Najczęściej wyszukiwanym produktem w Google jest viralny Balsam oczyszczający Elemis. W okresie od marca 2022 do lutego 2023 roku ten produkt został wyszukany w Google prawie 357 000 razy. Jest to najlepiej sprzedający się produkt Elemis i zmienia się w trakcie użytkowania w trzy unikalne tekstury. Pierwszym z nich jest odżywczy balsam, drugim olejek oczyszczający, a trzecim nawilżające mleczko do demakijażu.

2. Magiczny krem Charlotte Tilbury, 292 300 rocznych wyszukiwań w Google:

Brytyjska wizażystka Charlotte Tilbury założyła markę, która nosi jej imię już dziesięć lat temu i od tego czasu ogromnie się rozwinęła, wprowadzając na rynek szereg produktów, które szturmem podbiły branżę kosmetyczną i zarobiły prawie 225 milionów funtów w samym 2021 roku. Jednym z ich produktów premium jest Charlotte‘s Magic Cream, który online jest bardzo chwalony za nawilżanie i pełniejszy wygląd skóry.

3. The Ordinary Niacinamide, 170 700 rocznych wyszukiwań w Google:

Firma The Ordinary skincare oferuje kolekcję zabiegów opartych na składnikach, które o udowodnionym działaniu odżywiają i chronią skórę. Według ich własnych słów „w kategorii funkcjonalnego piękna uczciwość jest rzadkością”, a ta uczciwość oferowania skromnych, ale skutecznych produktów do pielęgnacji skóry robi dokładnie to, co mówi na puszce. Niacynamid to forma witaminy B3 występująca w wielu produktach spożywczych i często stosowana w suplementach diety, stosowana na skórę jest przydatna w walce z trądzikiem i zapewnia jaśniejszą cerę.
 

W raporcie znalazły się również informacje i rankingi dotyczące najbardziej zyskujących popularności marek (Drunk Elephant, CeraVe, Tatcha), marek najbardziej popularnych na Instagramie (Estée Lauder, Clinique, Drunk Elephant), marek z największym zaangażowaniem followersów na Instagramie (Alpyn Beauty, Augustinus Bader, Golde), oraz najbardziej zyskujących na popularności produktów (Embryolisse Lait Creme Concentrate, The Ordinary Glycolic Acid, Cosrx Snail Mucin).

Czytaj także: Ranking 10 najbardziej dochodowych marek beauty. Estée Lauder w czołówce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
26.07.2024 13:17
Mintel: W Indiach rośnie popyt na farby i kosmetyki do włosów z roślinnymi składnikami
Kobiety w Indiach farbują włosy w domu. Zniechęca je do tego fakt, że farby niszczą i wysuszają włosy. Na rynku brakuje produktów pielęgnacyjnych do włosów farbowanych i do stosowania przed farbowaniemfot. Shutterstock

Indie otwierają przed eksporterami kosmetyków szereg możliwości. Według Mintela wśród tamtejszych konsumentów rośnie popyt na produkty do farbowania i pielęgnacji włosów z naturalnymi roślinnymi składnikami. Marki, które dostarczą na rynek produkty wegańskie, bez szkodliwych składników, działające regeneracyjnie na włosy farbowane mają szansę odzyskać konsumentów, którzy przestali farbować włosy przez to, że w ten sposób je osłabili i zniszczyli.

Indie są jednym z bardziej interesujących rynków eksportowych, także dla polskich firm. Za współpracą zagraniczną przemawia dynamiczny rozwój gospodarczy i ułatwienia, które rząd wprowadza dla eksporterów. Z tej perspektywy ciekawe dla firm kosmetycznych mogą być dane mówiące o potencjale rynkowym dla produktów do farbowania i pielęgnacji włosów.

Farbowanie włosów w domu

Jak wskazuje firma badawcza Mintel, farbowanie włosów w domu pozostaje jednym z najbardziej trwałych trendów wśród urodowych zabiegów w Indiach. Zdecydowana większość konsumentów właśnie w warunkach domowych farbuje włosy i ponad połowa robi to, by zakryć siwiznę.

Preferencje konsumentów idą w stronę wygody, szybkości i prostoty, co stanowi inspirację dla marek do wprowadzania innowacyjnych produktów pod względem formy podania i ich działania.

Wśród wyzwań Mintel wymienia odzyskanie tych osób, które przestały farbować włosy przez podrażnienia skóry głowy, przesuszenie włosów i inne uszkodzenia spowodowane ich farbowaniem.

Czego od farb do włosów oczekują konsumenci?

Wygoda stosowania farb do włosów i długo utrzymujący się efekt po farbowaniu – to najważniejsze czynniki brane pod uwagę przez osoby farbujące siwe włosy. Najważniejsze jest, by farba pokrywała siwe włosy. Trwały kolor  znajduje się wśród trzech naistotniejszych czynników dla konsumentów z pokolenia X. Według Mintel GNPD 71 proc. farb do włosów wprowadzonych na rynek w Indiach między październikiem 2022 r. a wrześniem 2023 r. to produkty do trwałej koloryzacji.   

Dwie trzecie konsumentów z pokolenia X przy wyborze produktu do koloryzacji włosów w domu stawia także na jego łatwość użycia (opakowania z pompką, dwie pary rękawiczek dołączane do produktów).

Ważne dla konsumentów jest również to aby marka dostarczała szeroki wybór odcieni dopasowanych do naturalnych indyjskich kolorów włosów.

image
Interesujące dla konsumentów mogą być wszystkie produkty o działaniu odżywiającym, regenerującym zniszczone włosy i podtrzymujące kolor po farbowaniu
Shutterstock

Jakich produktów brakuje na rynku?

Mintel zapytał osoby, które zrezygnowały z farbowania włosów, czego ich zdaniem brakuje na rynku lub w samych produktach do włosów. Ponad połowa z tych respondentów odpowiedziała, że brakuje produktów do pielęgnacji włosów farbowanych. Cztery na dziesięć osób zgadza się ze stwierdzeniem, że farbowanie włosów powoduje, że stają się one bardzo suche.

Aby zachęcić tych użytkowników do powrotu, marki działające na rynku farb do włosów mogą skupić się na oświadczeniach dotyczących działania ochronnego produktów, właściwości nawilżających i zapobiegających wypadaniu włosów, podkreślając stosowanie naturalnych, bezpiecznych i czystych składników – podpowiadają eksperci Mintela.

Chociaż – jak twierdzą – w nowościach wprowadzanych na rynek przez producentów farb do włosów, głównym hasłem marketingowym jest zawartość składnika botanicznego/ziołowego, to nadal marki mogą wprowadzać innowacje stosując inne twierdzenia dotyczące „czystszych” produktów, takie jak „bez parabenów” i „wegańskie”, które wciąż są niszowe w Indiach i mogą pomóc w pozycjonowaniu farb i innych produktów do włosów jako bezpieczniejszych w użyciu.

Klientów może również przyciągnąć rozszerzenie przez markę jej portflio o kompleksową gamę produktów pielęgnacyjno-naprawczych.  „Na przykład: wspieraj zdrowie włosów poprzez zabiegi przed koloryzacją, które pomagają przygotować, kondycjonować i chronić włosy, czyniąc je bardziej podatnymi na kolor, jednocześnie zmniejszając potencjalne uszkodzenia” – podpowiadają eksperci Mintela.

Interesujące dla konsumentów mogą być również produkty po koloryzacji, takie jak maski głęboko odżywiające, zabiegi bez spłukiwania i serum opracowane specjalnie w celu naprawy i odżywienia włosów po ekspozycji na silne pigmenty i rozjaśniacze.

Wskazówki Mintela dla marek wchodzących do Indii

Podsumowując – jest kilka najważniejszych trendów, na które według Mintela powinny zwrócić uwagę marki chcące dostarczać na indyjski rynek kosmetyki do koloryzacji i pielęgnacji włosów:

W Indiach rośnie zainteresowanie konsumentów modnymi kolorami włosów. Marki mogą wykorzystać ten trend, wprowadzając eksperymentalne formaty, dzięki którym kolorowanie w domu stanie się bardziej ekscytującym doświadczeniem.

Marki mogą przejść na rozwiązania holistyczne, oferując konsumentom kompletne kuracje, które podtrzymują trwałość koloru farbowanych włosów i pozytywnie wpływają na ogólny stan zdrowia włosów.

Konsumenci preferują farby i produkty pielęgnacyjne zawierające naturalne składniki roślinne. Badania Mintela sugerują, że włączenie naturalnych składników do przyjaznych dla użytkownika receptur może zwiększyć zasięg marki o 18 proc., potencjalnie angażując 78 proc. użytkowników farb do włosów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
23.07.2024 13:15
Znamy datę wprowadzenia przez Rosję nowej taryfy celnej na polskie produkty kosmetyczne: zmiany już niebawem
Nowe taryfy celne obniżą atrakcyjność polskich produktów na rosyjskim rynku.Wiadomości Kosmetyczne

Władze rosyjskie ogłosiły w piątek wieczorem decyzję o podniesieniu ceł importowych na towary konsumpcyjne, w tym wino, piwo, słodycze, ciastka i szampony, produkowane w krajach wspierających sankcje przeciwko Moskwie. O zmianach w taryfach portal Wiadomości Kosmetyczne informował w maju, nie wiadomo było jednak, kiedy wejdą one w życie.

W 2022 roku import rosyjski z krajów, które nałożyły sankcje na Moskwę w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie, znacznie spadł, a ceny importowanego alkoholu (spożywczego i przemysłowego) znacząco wzrosły. Niektórzy producenci z Zachodu zaprzestali sprzedaży do Rosji, jednak Moskwa znalazła okrężne sposoby na utrzymanie dostaw towarów, w tym tzw. schemat szarego importu. Dzięki temu wiele zagranicznych produktów wciąż można znaleźć na półkach sklepowych.

Jak już informowaliśmy na początku maja przeczytaj, zgodnie z nowym rozporządzeniem, cła na perfumy, kosmetyki i szampony z Polski wyniosą 35 proc. wartości celnej. Nowe taryfy celne zostały ogłoszone 19 lipca 2024 roku, mają obowiązywać do 31 grudnia 2024 roku i wejdą w życie siedem dni po ich publikacji.

Od momentu inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku, import kosmetyków do Rosji uległ znacznemu zmniejszeniu. W 2022 roku wartość importowanych kosmetyków wyniosła około 807 milionów dolarów, co stanowi spadek o 2,8 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Najwięksi dostawcy, tacy jak Polska, Chiny i Niemcy, odnotowali spadek eksportu do Rosji. Obecnie, wprowadzenie nowych ceł na kosmetyki z krajów wspierających sankcje może jeszcze bardziej wpłynąć na zmniejszenie importu w nadchodzących latach.

Prognozy na lata 2023-2028 wskazują jednak, że rynek kosmetyków i produktów do pielęgnacji osobistej w Rosji będzie nadal rosnąć, osiągając wartość 10,7 miliarda dolarów w 2028 roku, przy średnim rocznym tempie wzrostu wynoszącym 2,96 proc. Wiodącymi graczami na rosyjskim rynku kosmetyków przed wybuchem wojny byli m.in. L’Oréal, Procter & Gamble, Unilever, Siseido oraz Beiersdorf.

Czytaj także: Dostawca Harrodsa pod lupą śledczych w związku z naruszeniem zakazów eksportu perfum do Rosji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. lipiec 2024 13:02