StoryEditor
Eksport
04.05.2021 00:00

Polska marka Dr Irena Eris zdobywa prestiżowe lokalizacje na światowych rynkach

Marka Dr Irena Eris w tym roku kończy budowę swojej dystrybucji na kluczowych rynkach europejskich. W kwietniu br. zadebiutowała w Portugalii. Wcześniej weszła do rosyjskiej sieci Złote Jabłko oraz na hermetyczny i bardzo konkurencyjny rynek francuski.

W ciągu ostatnich pięciu lat polskiej firmie Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris udało się zbudować silną pozycję w segmencie premium na kilku rynkach europejskich i rozpocząć dystrybucję na kilku kolejnych, mimo silnej konkurencji globalnych i lokalnych graczy segmentu luksusowego.  

Największy sukces odnieśliśmy na rynku hiszpańskim wchodząc w 2018 roku do sieci lidera perfumerii posiadającego obecnie 350 sklepów. Marka Dr Irena Eris obecnie eksponowana jest w sekcji kosmetyków premium zarówno na regularnych pólkach obok takich brandów jak Sensai, Helena Rubinstein czy Dior oraz na własnych zaprojektowanych meblach. To szeroka oferta produktów do pielęgnacji twarzy i ciała. Nasza marka zajmuje topową pozycję pośród marek luksusowych oferowanych przez tę sieć – mówi dla wiadomoscikosmetyczne.pl Mariusz Wiśniewski, Head of Business Development and Sales Am, Western Europe, Asia w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris.

Ekspozycja w Madrycie

Jak podkreśla, strategicznie ważnym momentem z punktu widzenia wizerunku marki było rozpoczęcie sprzedaży w legendarnym londyńskim John Bell and Croyden. Apteka działająca nieopodal Oxford Street od ponad 220 lat posiada autoryzację serwisu rodziny królewskiej. –  Jest to miejsce niezwykle konkurencyjne, gdzie obecnych jest ponad 200 marek kosmetycznych i tu, po blisko 3 latach marka Dr Irena Eris potroiła swoją sprzedaż. To z kolei zaowocowało także współpracą w zakresie zabiegów kosmetycznych które oferuje InResidance - SPA zamieszczone wewnątrz tego historycznego miejsca – mówi Mariusz Wiśniewski.

Ekspozycja w londyńskim John Bell and Croyden

Od kilku lat Dr Irena Eris współpracuje z siecią Douglas. Po Rumunii, Węgrzech, Chorwacji obecnie przyszedł czas na kluczowe rynki europejskie takie jak Niemcy, Francja czy Włochy. Istotnym dla rozwoju marki okazał się również launch w słynnym domu towarowym Rinascente w Mediolanie, który jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych domów towarowych na świecie.

Pomimo pandemii firma rozwijała eksport na kolejnych rynkach. W  grudniu 2020 r. pojawiła się w rosyjskiej sieci Zlote Jablko, udało się również wprowadzić markę Dr Iena Eris na  hermetyczny i wysoko konkurencyjny rynek francuski. W kwietniu br. polskie kosmetyki zadebiutowały w Portugalii. Obecnie produkty Dr Irena Eris dystrybuowane są na 33 rynkach na całym świecie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
29.04.2024 14:42
Australia aktualizuje swoje standardy dotyczące filtrów przeciwsłonecznych: nowe informacje dla importerów produktów z antypodów
Australijskie i nowozelandzkie produkty z filtrami UV będą podlegać nowym regulacjom.Sorapop Udomsri
Standards Australia opublikowało zaktualizowaną normę dotyczącą filtrów przeciwsłonecznych AS/NZS 2604:2021, ustanawiającą nowe standardy w zakresie testowania i etykietowania filtrów przeciwsłonecznych, aby zapewnić, że produkty sprzedawane w Australii i Nowej Zelandii spełniają międzynarodowe wytyczne dotyczące jakości. Zaktualizowany standard, który został opublikowany w 2021 r., spotkał się z szerokim poparciem zainteresowanych stron z branży i społeczeństwa, czemu sprzyjały kompleksowe konsultacje prowadzone przez Administrację ds. Towarów Terapeutycznych (TGA).

Australijskie i nowozelandzkie marki kosmetyczne zyskują na popularności na polskim rynku, coraz częściej pojawiając się na półkach sklepów oraz drogerii. Wzrost zainteresowania produktami z Antypodów, zwłaszcza kosmetykami zawierającymi filtry przeciwsłoneczne, powinien skłonić importerów do śledzenia najnowszych aktualizacji i regulacji dotyczących tych produktów.

TGA ogłosiła plany włączenia normy dotyczącej filtrów przeciwsłonecznych z 2021 r. do przepisów dotyczących towarów terapeutycznych z 1990 r. i określenia towarów terapeutycznych (towarów wyłączonych) z 2018 r. Ten proces przyjęcia ma na celu standaryzację receptur i opakowań filtrów przeciwsłonecznych, odzwierciedlając zaangażowanie w bezpieczeństwo konsumentów i skuteczność produktu. Od 1 lipca 2024 r. wszystkie nowe produkty ochrony przeciwsłonecznej zarejestrowane w Australijskim Rejestrze Towarów Terapeutycznych (ARTG) muszą być zgodne z zaktualizowanymi normami. Ponadto ustanowiono ramy przejściowe, dające istniejącym produktom czas na spełnienie nowych wymagań: w przypadku aerozoli i pompek w sprayu obowiązuje okres jednego roku, podczas gdy w przypadku wszystkich innych formatów filtrów przeciwsłonecznych – do pięciu lat.

Niniejsza aktualizacja przepisów ma na celu zharmonizowanie australijskich i nowozelandzkich standardów dotyczących filtrów przeciwsłonecznych z praktykami światowymi, zwiększając ochronę oferowaną konsumentom w trudnych warunkach UV typowych dla obu krajów. Dostosowując się do międzynarodowych standardów, TGA gwarantuje, że filtry przeciwsłoneczne nie tylko zapobiegają poparzeniom słonecznym, ale także skuteczniej przyczyniają się do zapobiegania rakowi skóry. Okresy przejściowe zapewniają producentom wystarczająco dużo czasu na dostosowanie swoich produktów bez zakłócania dostępności na rynku. Warto zatem zwrócić uwagę na zmiany w INCI i etykietach kosmetyków oraz upewnić się, że są zgodne z lokalnymi i europejskimi wymogami.

Czytaj także: Nowa kategoria produktów przeciwsłonecznych na horyzoncie: naklejki alarmowe

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.04.2024 16:38
Magdalena Kuś, Paese: Ekologia i opakowania refill to trendy dla branży na przyszłość [Cosmoprof Bolonia 2024]
Zespół Euphora Paese na targach Cosmoprof Worldwide Bologna 2024fot. Euphora Paese
Ekologia jest najważniejszym trendem w branży kosmetycznej, cały sektor idzie przede wszystkim w kierunku rozwiązań chroniących środowisko – uważa Magdalena Kuś, product manager marki Paese. Według niej właśnie to przede wszystkim pokazała ostatnia edycja międzynarodowych targów Cosmoprof we Włoszech.

Ekologia jest czynnikiem, który determinuje działanie firm kosmetycznych i jest głównym trendem przyszłości. To według Magdaleny Kuś, product manager marki Paese pokazała m.in. ostatnia edycja kosmetycznych targów Cosmoprof w Bolonii we Włoszech.

– W tym roku Cosmoprof jasno wskazał nam kierunek, w jakim idzie branża, czyli ekologia, ekologia i jeszcze raz ekologia. Produkty, sposób utylizacji, skład kosmetyków, opakowania – we wszystkich obszarach stawiamy na naturę i troskę o środowisko. Głównym trendem na nadchodzący czas są opakowania z możliwością ponownego uzupełnienia, czyli refill – mówi Magdalena Kuś.

Euphora Paese jest polską firmą. Specjalizuje się w produkcji kosmetyków do makijażu, których uzupełnieniem są wybrane produkty pielęgnacyjne i akcesoria kosmetyczne. Spółka działa w Krakowie, gdzie ma własne laboratoria i zaplecze laboratoryjne. Produkuje także na zlecenie sieci handlowych, m.in. dla Hebe oraz dla innych podmiotów.

Czytaj więcej: Kto produkuje kosmetyki do makijażu dla Hebe?

Swoje kosmetyki Euphora Paese eksportuje do 50 krajów świata.

To, jak podkreśla Magdalena Kuś, mobilizuje spółkę do patrzenia na biznes nie przez pryzmat lokalnego a globalnego rynku i śledzenia światowych trendów. Na to z kolei pozwala udział w międzynarodowych targach.

– Dla marek obecnych na rynkach międzynarodowych, targi to świetna okazja na wymianę cennych kontaktów i miejsce wielu inspiracji. Mimo rozwoju technologii i digitalowych narzędzi biznesowych kontakt na żywo to dalej zupełnie inny rodzaj doświadczenia. Zdarza się, że regularnie wymieniam maile z partnerami Paese z drugiego końca świata, a tak naprawdę nigdy nie mieliśmy okazji porozmawiać na żywo. To bardzo cenne, kiedy na evencie branżowym w końcu możemy się poznać, wymienić spostrzeżeniami. To jest jakiś rodzaj integracji i od tej pory nasza współpraca idzie coraz pomyślniej. Uważam, że targi to dalej świetna inicjatywa dla biznesu – mówi Magdalena Kuś.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. kwiecień 2024 19:38